MALTA - całoroczny hit

Kiedy polecę?

Idealnie byłoby zaplanować dwutygodniowy pobyt na Malcie. Jednak jest też opcja dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na dłuższy urlop. Już dwa  dni wolnego wystarczą, by planować niezapomnianą podróż na Maltę.

 

 

 

 

Opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: wtorek 16:05/ Powrót do Wrocławia: niedziela 13:30 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: sobota 07:45/ Powrót do Wrocławia: niedziela 13:30 (7 lub 14 dni)
  • Wylot z Wrocławia: wtorek 16:05/ Powrót do Wrocławia: wtorek 21:50 (8 lub 15 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!


DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

 

REZERWUJ ONLINE:

 

NA LOTNISKU:

Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

 

Przewoźnik:

 

 

 

 

 

 

Jak spędzę czas?

Jeśli masz do dyspozycji kilka dni – odpocznij, zanurkuj, skosztuj lokalnych przysmaków serwowanych w malowniczych wioskach rybackich. Pamiętaj, że najpiękniejsze piaszczyste plaże znajdziesz w Cirkewwa i Mellieha. Na dłuższy pobyt Malta proponuje atrakcje zarówno dla singli, jak i kilkuosobowych rodzin lub grup przyjaciół. To doskonałe miejsce na letni wypoczynek – klimat jest tu łagodny, a słoneczną pogodę masz gwarantowaną.

Na początek obejrzyj wyspy – Malta to nie jedna, a pięć wysp! Ciekawe jest też zwiedzanie stolicy Valetty, która ma niepowtarzalny klimat, dzięki mieszance kultur i napływowi żeglarzy ze wszystkich stron świata. Warto na miejscu wypożyczy samochód. To tanie i wygodne. Urozmaicona linia brzegowa, głębokie zatoki i półwyspy, a także klifowe skaliste wybrzeża tworzą unikatowy krajobraz tego miejsca. Bogate dziedzictwo archeologiczne i kulturowe wyspy sprawi, że wakacje na Malcie będziesz wspominał jeszcze długo po powrocie do Wrocławia.

 

Praktyczne informacje:

Na miejscu:

Z lotniska do centrum można dojechać taksówką lub autobusami, które kursują co 20 minut. Wiele hoteli na wyspie oferuje także transfer z lotniska własnym transportem. Na tle innych krajów UE Malta nie jest drogim krajem. Dziennie wystarczający powinien się okazać  budżet w wysokości 20 Euro.

Spróbuj koniecznie:

Najpopularniejszymi daniami są przede wszystkim Ross il forn czyli ryż z dodatkiem mięsa wołowego bądź wieprzowego, zapiekany z serem, Torta tal lampuki – pasztet rybny z dodatkiem pomidorów, cebuli oraz szpinaku, a także Timpana – makaron zapiekany z wołowiną. W upalne dni Maltańczycy podają do swoich dań napój ziołowy zwany Kinnie, który w czarowny sposób gasi pragnienie.

Pamiątki z podróży:

Najciekawsze prezenty i pamiątki można znaleźć na pchlim targ w Valletcie w niedzielę rano, w pobliżu City Gate. W dni powszednie targowiska są czynne na Merchants’ Street w Valletcie, a także w Rabacie, Marsaxlokk oraz w Victorii na Gozo.

Zapamiętaj:

Malta to jeden z najciekawszych pomysłów na ekspresowy i niedrogi egzotyczny wypoczynek tego lata. Wylatujesz z Wrocławia i już po 3 godzinach trafiasz prosto w rajski krajobraz, współtworzony przez przyrodę i setki zabytków.