Loty czarterowe
Dokąd latamy
Dokąd latamy
Tour operatorzy
Tour operatorzy
Poradnik
Poradnik

Linie lotnicze

EUROWINGS
tel: 0906 294 1918
www.eurowings.com
AIR FRANCE
+48 22 51 23 949
www.airfrance.com

Tour operatorzy

Poradnik

Lot czarterowy – specjalne rejsy obsługiwane przez linie lotnicze, najczęściej na trasach do kurortów wakacyjnych. Miejsca w samolotach przewoźników czarterowych sprzedają zazwyczaj tour operatorzy, wraz z pełnym pakietem tj. zakwaterowaniem, wyżywieniem etc.

 

W biurze podróży

Oferty wycieczek z wylotem z Wrocławia dostępne są w biurach podróży na terenie całej Polski oraz w sprzedaży internetowej. Agent turystyczny podpowie, dokąd warto udać się na wakacje, jaki wybrać hotel oraz wyżywienie.  Dopasuje ofertę do Twoich potrzeb. W biurze podróży dowiesz się też, jaka linia lotnicza będzie obsługiwała Twój lot. Organizatorów wypoczynku z wylotem z Wrocławia jest wielu i nawet najbardziej wymagający Klienci z pewnością znajdą coś dla siebie. W biurze podróży dowiesz się też, jaki jest limit bagażu, który możesz zabrać na wakacje. Warto też odwiedzić stronę internetową linii lotniczej, w celu zapoznania się z warunkami lotu.

Pakowanie

Przed spakowaniem sprawdź w biurze podróży, ile powinien ważyć Twój bagaż podręczny i kabinowy oraz czego nie możesz zabrać do samolotu. Więcej informacji na ten temat – tutaj.

Dojazd

Sprawdź odpowiednio wcześniej trasę dojazdu na lotnisko, aby nie spóźnić się na swój lot. Bezpośrednie położenie portu lotniczego przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz połączenie m.in. z autostradą A4 i drogą szybkiego ruchu S8 gwarantuje bezpieczną i szybką podróż na lotnisko. Więcej informacji o dojeździe

Parking

Wrocławskie lotnisko dysponuje parkingami na ponad 4000 miejsc, zlokalizowanymi przy terminalu pasażerskim. W biurze podróży zapytaj o parking w cenie promocyjnej. Pamiętaj, że możesz zarezerwować parking również poprzez stronę internetową lotniska.

Sprawdź ceny, zarezerwuj parking.

 

Dokumenty w podróży

Po przyjeździe na lotnisko podejdź do stanowiska biur podróży, przy którym odbierzesz od przedstawiciela swojego biura niezbędne dokumenty podróży. Przedstawicieli biur podróży znajdziesz w hali ogólnodostępnej, przy schodach ruchomych na wprost informacji lotniskowej. Sprawdź na planie terminalu.

Odprawa

Sprawdź na monitorach informacyjnych zlokalizowanych w terminalu, przy którym stanowisku odbywa się odprawa dla Twojego rejsu. Odprawa biletowo-bagażowa dla rejsów czarterowych rozpoczyna się w sezonie wakacyjnym już 3 godziny przed odlotem i kończy się 40 minut przed odlotem. Pamiętaj o uprzednim przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów. O to, jakie dokumenty będziesz potrzebował podczas podróży najlepiej zapytać w biurze podróży na etapie planowania wycieczki.

 

Skorzystaj z naszego chatbota – zapisz się na powiadomienia o statusie rejsu, a będziesz otrzymywać na bieżąco informację o swoim locie.

 

Kontrola bezpieczeństwa i kontrola celna

Aby sprawnie przejść do hali odlotów, prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami kontroli bezpieczeństwa. Warto też zapoznać się z informacjami dotyczącymi kontroli celnej TUTAJ

 

W hali odlotów

Po kontroli bezpieczeństwa, kontroli dokumentów, przechodzimy do hali odlotów, gdzie oczekujemy na informację o boardingu, czyli wejściu na pokład samolotu. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty sklepów oraz punktów gastronomicznych.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze statusem swojego lotu, zapisz się na powiadomienia o statusie rejsu za pomocą naszego chatbota! Będziesz otrzymywać informacje o locie w Messengerze.

Wejście na pokład

Personel lotniska podaje komunikat o przejściu na pokład, jeśli samolot jest gotowy do przyjęcia pasażerów. Pasażerowie przed opuszczeniem hali odlotów zobowiązani są do okazania personelowi naziemnemu swojej karty pokładowej oraz dokumentu tożsamości. Na pokład samolotu pasażer przechodzi bezpośrednio z terminalu przez nowoczesny i komfortowy rękaw.

 

Zabierz tylko miłe wspomnienia

Z podróży przywozimy piękne zdjęcia i pamiątki. Aby souveniry nie stały się przyczyną kłopotów, należy pamiętać o przepisach zawartych w Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami zagrożonymi wyginięciem (CITES). Dowiedz się, jakie gatunki są chronione konwencją CITES i czego nie możesz  zabrać ze sobą z wakacji.

 

Życzymy wspaniałych wakacji! 

 

Dobrze wiedzieć 💡

Podczas rezerwacji wakacji, pasażerowie mają do wyboru rodzaj wyżywienia. Poniżej krótki opis:

Bed & Breakfast (B&B)

Nocleg połączony jedynie ze śniadaniem

 

Śniadanie i obiadokolacja: half-board (HB)

Oferta posiadającą HB obejmuje nocleg połączony z dwoma posiłkami: śniadaniem oraz obiadokolacją. W większości przypadków opcja śniadania i obiadokolacji nie obejmuje napojów.

 

Pełne wyżywienie: full-board (FB)

Oferta noclegu połączona z wyżywieniem: śniadanie, obiad (lunch) i kolację.

 

All Inclusive (ALL)

Oferty z ww wyżywieniem w cenie posiadają śniadania, obiady, kolacje, przekąski, a także napoje bezalkoholowe oraz regionalne alkohole, dostępne w dowolnych ilościach. Zakres All Inclusive może się różnić w zależności od hotelu oraz Organizatora Imprezy Turystycznej.

 

Ultra All Inclusive (UALL)

Oferty z Ultra All Inclusive posiadają w cenie śniadania, obiady, kolacje, przekąski, wszelkiego rodzaju napoje i alkohole. Ponadto, także dostęp do wielu udogodnień oferowanych przez hotele – masaże, sauny, spa i inne (w zależności od obiektu)

 

Uwaga!

Duża liczba obiektów w ramach All Inclusive oferuje dokładnie taki sam zakres usług co resorty oferujące Ultra All Inclusive. Warto zapoznać się ze szczegółami oferty w celu ustalenia, co dokładnie wchodzi w zakres wyżywienia w wybranej opcji.