EGIPT

Riwiera Morza Czerwonego to prawdziwy cud natury. Piaszczyste plaże, gorące afrykańskie słońce, turkusowe morze łączące się z pustynią. Egipt to kraina żywych i umarłych oraz wielu tajemnic, gdzie przeszłość styka się z teraźniejszością, historia faraonów wciąż owiana jest pustynnym wszechobecnym piaskiem.

Hurghada, do niedawna skromna wioska rybacka, to dzisiaj jeden z najpopularniejszych kurortów. Tajemniczy świat kolorowych podwodnych ogrodów rafy koralowej przyciąga amatorów nurkowania z całego świata, a gwarancja słońca przez cały rok jest magnesem dla każdego plażowicza. W ciągu dnia kusi przybyszów plażami, a wieczorami zaprasza do odwiedzenia licznych restauracji, barów, dyskotek i sklepików z pamiątkami. Hurghada to również doskonała baza wypadowa dla turystów pragnących na własne oczy zobaczyć starożytne cuda świata i podziwiać mityczne skarby faraonów.

Marsa Alam – ten pas wybrzeża leży na południe od wschodniej części Sahary, nad Morzem Czerwonym, w odległości ok. 750 km od Kairu i ok. 250 km od Hurghady. Wszystkie rozrywki i atrakcje znajdują się w kompleksach hotelowych położonych przy piaszczysto-koralowych plażach, najładniejszych w Egipcie. Nowoczesne, świetnie wkomponowane w otoczenie hotele wyposażone są we wszystkie udogodnienia dla udanego wypoczynku

opis ITAKA

Egipt
Hurghada
Lotnisko docelowe
Hurghada International Airport
Czas przelotu Wrocław - Hurghada
ok. 4h
Terminy lotów
cały rok
Tour operatorzy
itaka CoralTravel pobrane sunfun_new logo rainbow
Marsa Alam
Lotnisko docelowe
Marsa Alam International Airport
Czas przelotu Wrocław - Marsa Alam
ok. 3,5h
Terminy lotów
cały rok
Tour operatorzy
itaka logo_tui_cmyk
Miesiąc
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura powietrza
22 23 24 25 26 28 28 27 26 25 24 23
Temperatura wody
18 19 20 21 22 23 24 25 24 23 22 21