BUŁGARIA

Bułgaria to bałkańskie państwo w południowo-wschodniej Europie, graniczące z Serbią, Macedonią Północną, Grecją, Turcją, Rumunią oraz Morzem Czarnym. Z mieszkańcami porozumieć można się w języku bułgarskim, a w miejscowościach turystycznych również po angielsku i niemiecku. Ze względu na położenie geopolityczne, dużo osób zna także język rosyjski. Walutą obowiązującą w Bułgarii jest lev bułgarski. Korzystny kurs wymiany walut może tym bardziej zachęcić turystów, także z Polski, do odwiedzenia tego miejsca.

Bułgaria to jedno z najstarszych państw w Europie, którego walory przez długi czas były niedoceniane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Turystom oferuje zarówno pobyt w górach jak i nad morzem. Odwiedzających może zachęcić bogata w historię kultura, a Polaków dodatkowo bliskość językowa.

Często odwiedzane wybrzeże Morza Czarnego oraz górskie kurorty mogą sprawić, że zakochamy się w tym kraju. Warto również odwiedzić stolicę – Sofię i spróbować znanego na całym świecie bułgarskiego wina.

Bułgaria
Burgas
Lotnisko docelowe
Burgas Airport
Czas przelotu Wrocław - Burgas
2h
Terminy lotów
czerwiec - wrzesień
Tour operatorzy
itaka pobrane sunfun_new CoralTravel logo rainbow
Varna
Lotnisko docelowe
Varna Airport
Czas przelotu
2h
Terminy lotów
czerwiec-wrzesień
Tour operatorzy
pobrane itaka logo rainbow
Miesiąc
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura powietrza
5 6 9 14 19 24 27 27 23 18 13 8
Temperatura wody
6 5 5 9 17 20 23 24 23 17 13 9