<< Lista aktualności

Ważne informacje – testy na Covid, kwarantanna

➙ UWAGA! Wszystkich pasażerów odlatujących z Wrocławia rejsami niskokosztowymi (Ryanair, Wizz Air) po przyjeździe na lotnisko prosimy o podejście do swojego stanowiska check-in lub stanowiska check-in nr 21 w celu weryfikacji dokumentów podróży! 

➙ Wszystkich pasażerów odlatujących z Wrocławia do krajów strefy Non Schengen zachęcamy do zabrania ze sobą paszportu, który przyspieszy kontrolę dokumentów na automatycznych bramkach kontroli granicznej. 

➙ Od 16 lipca 2021 r. przed przylotem do Polski istnieje możliwość wypełnienia elektronicznej Karty Lokalizacji Pasażera. Więcej informacji tutaj


KWARANTANNA

UWAGA!
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW z dnia 26 czerwca 2021 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące kwarantanny po przylocie do Polski.

PRZYLOTY ZE STREFY NON-SCHENGEN (za wyjątkiem państw: Irlandia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr i Turcja). Dotyczy również pasażerów, którzy rozpoczęli podróż z terytorium Federacyjnej Republiki Brazylii, Republiki Indii, Republiki Południowej Afryki)
UWAGA! Od 1 grudnia 2021 r. dla podróżujących z krajów non-Schengen wprowadzone zostaje wydłużenie kwarantanny do 14 dni i zwolnienie testem PCR wykonanym po upływie 8 dni od dnia przekroczenia granicy. Ponadto osoby przylatujące w tranzycie z krajów Afryki Południowej: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zmbabwe nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni po przylocie. 

➙ Wszyscy pasażerowie do 30 listopada 2021 r. są kierowani na obowiązkową 10 dniową kwarantannę, z której zwolnić może negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany nie wcześniej niż 7 dnia po przylocie do Polski.
➙ Wyjątkami są pasażerowie, którzy są w pełni zaszczepieni (pełne zaszczepienie oznacza minimum 14 dni od momentu całkowitego zaszczepienia tj. przyjęcia obydwu dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi (w przypadku szczepionki dwudawkowej) lub jednej dawki (w przypadku szczepionki jednodawkowej) potwierdzonego zaświadczeniem o wykonaniu szczepienia. Szczepionka musi być dopuszczona do użytku w Unii Europejskiej.) lub posiadają status ozdrowieńca (choroba przebyta w okresie do 6 miesięcy).
➙ Z kwarantanny zwolnieni są pasażerowie przylatujący ze strefy Non-Schengen, którzy po przylocie przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie dłużej niż 24 godziny i posiadają bilet lotniczy potwierdzający wylot z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie 24 godzin, licząc od momentu przylotu.
➙ Dziecko: zwolnienie z kwarantanny przysługuje dziecku do 12. roku życia, które podróżuje pod opieką osoby dorosłej w pełni zaszczepionej.
➙ Dziecko: zwolnienie z kwarantanny przysługuje dziecku do 12. roku życia, które podróżuje pod opieką przedstawiciela linii lotniczej.

PRZYLOTY ZE STREFY SCHENGEN ORAZ IRLANDII, CHORWACJI, CYPRU, BUŁGARII, TURCJI
➙ Wszyscy pasażerowie są kierowani na obowiązkową 10 dniową kwarantannę, z której zwolnić może negatywny wynik testu na koronawirusa wykonanego do nie później niż 48 godzin przed wylądowaniem we Wrocławiu. Test można zrobić również po wylądowaniu we Wrocławiu, przed przekroczeniem kontroli granicznej/sanitarnej.
➙ Wyjątkami są pasażerowie, którzy są w pełni zaszczepieni (pełne zaszczepienie oznacza minimum 14 dni od momentu całkowitego zaszczepienia tj. przyjęcia obydwu dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi (w przypadku szczepionki dwudawkowej) lub jednej dawki (w przypadku szczepionki jednodawkowej) potwierdzonego zaświadczeniem o wykonaniu szczepienia. Szczepionka musi być dopuszczona do użytku w Unii Europejskiej) lub posiadają status ozdrowieńca (choroba przebyta w okresie do 6 miesięcy),
➙ Dziecko: zwolnienie z kwarantanny przysługuje dziecku do 12. roku życia, które podróżuje pod opieką osoby dorosłej w pełni zaszczepionej lub posiadającej negatywny wynik testu na koronawirusa.
➙ Dziecko: zwolnienie z kwarantanny przysługuje dziecku do 12. roku życia, które podróżuje pod opieką przedstawiciela linii lotniczej.

➙ Więcej informacji https://www.dziennikustaw.gov.pl/D2021000112501.pdf

PRZYLOTY Z TURCJI
Od 10 lipca 2021 r. wszyscy pasażerowie lądujący z Turcji, którzy przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa są zwolnieni z kwarantanny. Test musi być wykonany na lotnisku po przylocie, przed przekroczeniem granicy. Pasażerowie, którzy nie przedstawią negatywnego wyniku testu w czasie kontroli granicznej i zostaną skierowani na kwarantannę, mogą wykonać test w ciągu 48 godzin od wylądowania i skrócić kwarantannę, jeśli wynik testu będzie negatywny.

 

SZYBKIE TESTY ANTYGENOWE

ODLOTY

W terminalu pasażerskim wykonywane są szybkie testy antygenowe dla wszystkich pasażerów odlatujących z Wrocławia.
Dla kogo: wszyscy pasażerowie odlatujący z Wrocławia oraz pasażerowie z innych lotnisk i osób korzystających z innego środka transportu
Lokalizacja: terminal pasażerski – strefa ogólna (obok wejścia ODLOTY)
Godz. otwarcia: codziennie od 4-20 oraz w trakcie trwania odpraw  (3h przed każdym odlotem)
Czas oczekiwania na wynik: 15 min. od momentu wykonania badania Koszt testu: 160 PLN za osobę wraz z zaświadczeniem w języku angielskim (płatność: karta/gotówka).
CENA PRZY REZERWACJI ONLINE: 150 PLN/ os.
PROMOCYJNA CENA ONLINE DLA DZIECI (do 12 lat) W PAKIETACH RODZINNYCH: 100 PLN/os.
REZERWUJ ONLINE

 

PRZYLOTY

W terminalu pasażerskim wykonywane są szybkie testy antygenowe dla pasażerów przylatujących do Wrocławia. Dostępne są 3 opcje, które gwarantują bądź uniknięcie wpisu na kwarantannę (OPCJA 1), bądź wykreślenie z kwarantanny nałożonej w trakcie kontroli granicznej lub sanitarnej po przylocie do Polski (OPCJA 2 i 3).

 • OPCJA 1 (REKOMENDOWANA)

Dla kogo: przylatujący z krajów strefy Schengen oraz Irlandii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru i Turcji
Lokalizacja: terminal pasażerski,  strefa przylotów przed kontrolą sanitarną.
Godz. otwarcia: codziennie, po każdym przylocie
Czas oczekiwania na wynik: 15 min od momentu wykonania badania
Gdy wynik jest negatywny: brak wpisu na kwarantannę, szybka procedura kontroli granicznej lub sanitarnej (ścieżka Fast Track)
Koszt testu: 200 PLN/os. wraz z zaświadczeniem (płatność: karta/ gotówka)
CENA PRZY REZERWACJI ONLINE: 190 PLN/os. PROMOCYJNA CENA ONLINE DLA DZIECI (do 12 lat) W PAKIETACH RODZINNYCH: 100 PLN/os.
REZERWUJ ONLINE

 • OPCJA 2

Dla kogo:  pasażerowie przylatujący z krajów: Irlandii, Bułgarii, Cypru, Chorwacji i Turcji po dokonanym wpisie na kwarantannę podczas kontroli granicznej, zostaną zwolnieni z kwarantanny po okazaniu negatywnego wyniku testu wykonanego do max. 48h po przylocie.
Lokalizacja: terminal pasażerski – strefa ogólna (po przejściu kontroli sanitarnej i wyjściu z hali odbioru bagażu należy kierować się w stronę COVID TEST CENTER zgodnie z oznakowaniem w terminalu)
Godz. otwarcia: codziennie, po każdym przylocie
Czas oczekiwania na wynik: 15 min. od momentu wykonania badania
Gdy wynik jest negatywny: wykreślenie z kwarantanny nałożonej w trakcie kontroli granicznej/sanitarnej po przylocie do Wrocławia (uwaga: możliwy jest dłuższy czas oczekiwania do kontroli granicznej związany z procedurami wpisu na kwarantannę)
Koszt testu: 220 PLN za osobę wraz z zaświadczeniem (płatność: karta/ gotówka)
CENA PRZY REZERWACJI ONLINE: 210 PLN/os.

PROMOCYJNA CENA ONLINE DLA DZIECI (do 12 lat) W PAKIETACH RODZINNYCH: 100 PLN/os.
REZERWUJ ONLINE

 • OPCJA 3 

Dla kogo: przylatujący z Warszawy tranzytem z krajów strefy Schengen
Lokalizacja: terminal pasażerski – strefa ogólna (po wyjściu z hali odbioru bagażu należy kierować się w stronę COVID TEST CENTER zgodnie z oznakowaniem w terminalu)
Godz. otwarcia: codziennie, po każdym przylocie
Czas oczekiwania na wynik: 15 min. od momentu wykonania badania
Gdy wynik jest negatywny: wykreślenie z kwarantanny nałożonej w trakcie kontroli granicznej lub sanitarnej po przylocie do Polski na lotnisko w Warszawie.
Koszt testu: 200 zł/os. wraz z zaświadczeniem (płatność karta/gotówka)
CENA PRZY REZERWACJI ONLINE: 190 PLN/os.
PROMOCYJNA CENA ONLINE DLA DZIECI (do 12 lat) W PAKIETACH RODZINNYCH: 100 PLN/os.
REZERWUJ ONLINE

W przypadku zmiany przepisów w przyszłości lub błędnej interpretacji, które spowodują, że zakupiony test jest niewymagany, zwracamy koszt zakupionego testu.

 

WYMOGI DOTYCZĄCE TESTÓW NA OBECNOŚĆ COVID-19 ORAZ KWARANTANNY

ALBANIA
Od 6 września 2021 do wjazdu na terytorium Republiki Albanii konieczny będzie jeden z następujących dokumentów:
– Certyfikat potwierdzający przyjęcie dwóch dawek szczepionki przeciw SARS-COV-2, w którym od dnia pełnego szczepienia minęły  co najmniej dwa tygodnie;
– Certyfikat/potwierdzenie przejścia infekcji COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy;
– Wyniki testu RT-PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem na terytorium kraju;
– Negatywny wynik szybkiego testu antygenowego przeprowadzonego 48 godzin przed wjazdem na terytorium kraju.
Kwarantanna: Brak obowiązku poddania się kwarantannie.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/albania

BELGIA
Obecnie Polska znajduje się na liście oznaczonej kolorem czerwonym
Podróżni przybywający ze strefy zielonej lub pomarańczowej: brak obowiązku testów i kwarantanny
Podróżni przybywający ze strefy czerwonej:
– Negatywny wynik testu ANTYGENOWEGO wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem.
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
– Zaświadczenie o przebyciu COVID-19

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/belgia

BUŁGARIA
Wjazd do Bułgarii możliwy jest na następujących warunkach:
1. Po okazaniu ważnego unijnego certyfikatu cyfrowego UE COVID lub analogicznego dokumentu zawierającego te same dane co certyfikat cyfrowy UE. W przypadku braku tego dokumentu, pasażer zostaje poddany 10-dniowej kwarantannie. Kwarantanna może zostać odwołana po przedstawieniu drogą elektroniczną dokumentu o negatywnym wyniku badania przeprowadzonego w ciągu 24 godzin od wjazdu na terytorium Bułgarii.
2. Na podstawie dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem do kraju lub negatywny wynik szybkiego testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do kraju, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu.
Powyższy obowiązek nie dotyczy dzieci do 12 r.ż.
Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/bulgaria

CHORWACJA
Obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem lub ANTYGENOWEGO wykonanego maksymalnie 48 godzin przed przylotem.
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
– Zaświadczenie o przebyciu COVID-19 Z obowiązku przedstawiania wyżej wymienionych dokumentów zwolnione są dzieci, które nie ukończyły 12 lat (granicę stanowi data urodzenia) i przekraczają granicę z rodzicami/opiekunami posiadającymi negatywny wynik testu, będącymi ozdrowieńcami lub posiadającymi zaświadczenie o szczepieniu;
Kwarantanna: Brak obowiązku poddania się kwarantannie.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chorwacja

CYPR
 Polska znajduje się w kategorii ORANGE: przed odlotem na Cypr z państw zaliczonych do tej kategorii należy okazać negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa, wykonany nie wcześniej niż 72h przed wejściem na pokład samolotu albo zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19. Niezależnie od kategorii kraju przylotu, na lotniskach w Larnace i Pafos są przeprowadzone bezpłatne testy na losowo wybranych grupach pasażerów.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/cypr

DANIA
Obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem lub antygenowego wykonanego 48 godzin przed przylotem.
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
– Zaświadczenie o przebyciu COVID-19 Dzieci poniżej 15 roku życia nie muszą przedstawiać żadnego z powyższych zaświadczeń.
Kwarantanna: Brak obowiązku poddania się kwarantannie.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/dania

EGIPT
Testy: Obowiązek okazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wjazdem.
Kwarantanna: Brak obowiązku poddania się kwarantannie.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt

FRANCJA
Obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonanego maksymalnie 24 godziny przed przylotem
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19 Jeśli podróżujesz transportem zbiorowym, musisz okazać wynik testu swojemu przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży.
Kwarantanna: Brak obowiązku poddania się kwarantannie.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja

GRECJA
Obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem lub antygenowego wykonanego maksymalnie 48 godziny przed przylotem. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci które ukończyły 12 lat) Negatywny wynik testu musi zostać wystawiony w języku angielskim
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
– Zaświadczenie o przebyciu COVID-19
Wymagania dodatkowe: Obowiązek posiadania wypełnionego formularza PLF na dzień przed podróżą – formularz dostępny na stronie https://travel.gov.gr/#/
Kwarantanna: Brak obowiązku poddania się kwarantannie.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

GRUZJA
Obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem i zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Trzeciego dnia od przyjazdu należy wykonać kolejny test PCR na własny koszt.
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
– Zaświadczenie o przebyciu COVID-19
Kwarantanna: Brak obowiązku poddania się kwarantannie.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/gruzja

HISZPANIA
Od 25.10.2021 osoby podróżujące z Wrocławia mają obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem lub antygenowego wykonanego maksymalnie 48 godziny przed przylotem.
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
– Zaświadczenie o przebyciu COVID-19

Obowiązkowe jest też okazanie wypełnionego formularza sanitarnego: www.spth.gob.es
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/hiszpania

HOLANDIA
Od 24.10.2021 osoby podróżujące z Wrocławia mają obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 48 godziny przed przylotem lub antygenowego wykonanego maksymalnie 24 godziny przed przylotem.
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
– Zaświadczenie o przebyciu COVID-19
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/holandia

IRLANDIA
Nowe zasady wjazdowe do Irlandii obowiązujące od 5 grudnia 2021:
Obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu – dla osób zaszczepionych lub ozdrowieńców:
– Negatywny wynik testu ANTYGENOWEGO wykonanego maksymalnie 48 godzin przed wjazdem lub PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wjazdem.
Dla osób niezaszczepionych:
– Negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wjazdem.

Obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wjazdem. Obowiązek zachowania wyniku testu przez minimum 14 dni.
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
– Zaświadczenie o przebyciu COVID-19 w ciągu ostatnich 180 dni
Wymagania dodatkowe: Podróżni zobowiązani są wypełnić Passenger Locator Form.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/irlandia

ISLANDIA
Osoby przybywające do Republiki Islandii zobowiązane są okazać negatywny wynik testu na COVID nie starszy niż 72h przed planowaną datą podróży (w przypadku osób zaszczepionych może to być także test antygenowy). Osoby zaszczepione oraz te, które przeszły infekcję COVID-19, po okazaniu właściwych dokumentów, są zwolnione z odbycia kwarantanny oraz obowiązku zrobienia dwóch testów po przyjeździe do Republiki Islandii. W przypadku osób niezaszczepionych lub nieposiadających certyfikatu ozdrowieńca, nadal konieczne jest wykonanie testu przed przybyciem do Republiki Islandii (PCR, nie starszy niż 72h) a następnie zrobienie testu na lotnisku/w porcie, pozostanie w pięciodniowej kwarantannie i wykonanie powtórnego testu.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/islandia

MALTA Od 14 lipca 2021r. zgodnie z aktualizacją zasad wjazdowych osoby powyżej 12 roku życia będą mogli podróżować na Maltę tylko wtedy, gdy przedstawią certyfikat potwierdzający pełen cykl szczepień (podwójną dawką lub pojedynczą w przypadku Johnson & Johnson) wykonany co najmniej 14 dni przed wjazdem na Maltę.
Obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19 (min. 14 dni od szczepienia)
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/malta

NIEMCY
❗️Na lotnisku w Monachium jest obowiązek noszenia maseczki FFP2. Dotyczy również osób, które podróżują przez Monachium tranzytem.
Obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów (dotyczy podróży samolotem):
– Negatywny wynik testu PCR lub LAMP wykonanego maksymalnie 72godzin przed podróżą lub negatywny wynik testu antygenowego wykonanego maksymalnie 48 godzin przed podróżą. Obowiązek nie dotyczy dzieci do 6 roku życia.
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
– Zaświadczenie o przebyciu COVID-19
Kwarantanna: Nie jest wymagana
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

NORWEGIA
Jeśli lecisz do Norwegii samolotem bezpośrednio z Polski (czyli mieszkasz w Polsce i w niej przebywałeś w ciągu ostatnich 10 dni), nie ma kwarantanny po przylocie do Norwegii i nie trzeba mieć przy sobie negatywnego wyniku testu wykonanego 24h przed przylotem. Nadal natomiast trzeba rejestrować podróż i poddać się testowi na lotnisku po wylądowaniu. Z rejestracji podróży i testu zwolnione są osoby z unijnym certyfikatem COVID, w którym jest wpisane, że są w pełni zaszczepione lub przechorowały COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/norwegia

PORTUGALIA
Od 1 grudnia do 9 stycznia 2022 r. wszyscy pasażerowie wchodzący na pokład samolotu lecącego do Portugalii kontynentalnej  – również ci posiadający Unijny Certyfikat COVID-19 lub dokument poświadczający szczepienie –  zobowiązani są do okazania negatywnego wyniku testu NAAT (wykonanego nie dłużej niż 72 godz. przed wylotem) lub szybkiego testu antygenowego (wykonanego nie dłużej niż 48 godz. przed wylotem). Zwolnione z okazania negatywnego wyniku testu są dzieci, które nie ukończyły 12 lat. Pasażerom przylatującym do Portugalii kontynentalnej bez negatywnego wyniku testu zakazany będzie wstęp na terytorium kraju.
Obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem lub antygenowego wykonanego 48 godzin przed przylotem.
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
– Zaświadczenie o przebyciu COVID-19 Dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą przedstawiać żadnego z powyższych zaświadczeń.
Kwarantanna: Kwarantanna nie jest wymagana.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/portugalia

SZWECJA
Testy: Obowiązek okazania negatywnego wyniku testu PCR, LAMP lub ANTYGENOWEGO wykonanego maksymalnie 48 godzin przed wjazdem (nie dotyczy obywateli Szwecji)
Kwarantanna: Brak obowiązku poddania się kwarantannie.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/szwecja

SZWAJCARIA
Od 4 grudnia 2021 r. w celu wjazdu do Szwajcarii należy spełnić łącznie następujące wymogi:
– obowiązek rejestracji za pomocą formularza elektronicznego, który należy wypełnić przed przyjazdem do Szwajcarii (dla podróżujących wszystkimi rodzajami transportu);
– obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na SARS-CoV-2 (musi to być test PCR wykonany z próbki pobranej w ciągu ostatnich 72 godzin przed przyjazdem do Szwajcarii).
Obowiązek wykonania testu przed wjazdem do Szwajcarii dotyczy wszystkich podróżnych powyżej 16 roku życia. Z obowiązku wykonania testu nie zwalnia posiadanie certyfikatu covidowego.
Po przyjeździe do Szwajcarii osoby takie muszą powtórzyć test między czwartym a siódmym dniem od wjazdu i przekazać wynik odpowiedniemu kantonalnemu urzędowi zdrowia. Ten drugi test może być także antygenowy.

TUNEZJA
Od 1 lipca br. warunkiem wjazdu na terytorium Tunezji jest okazanie testu PCR z kodem QR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Dotyczy to również osób zaszczepionych jak i ozdrowieńców.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/tunezja

TURCJA
Obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem lub antygenowego wykonanego 48 godzin przed przylotem.
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
– Zaświadczenie o przebyciu COVID-19 Dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą przedstawiać żadnego z powyższych zaświadczeń.
Dodatkowo, przybywający do Turcji drogą lotniczą, są zobowiązani do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Zdrowia Republiki Turcja https://register.health.gov.tr/
Kwarantanna: Kwarantanna nie jest wymagana.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/turcja

UKRAINA
Obowiązek przedstawienia jednego z poniższych dokumentów:
– Negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem
– Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19
Wymagania dodatkowe (nie dotyczy obywateli Ukrainy): polisa ubezpieczeniowa pokrywająca koszty związane z leczeniem COVID-19 oraz ew. obserwacją w placówce medycznej (kwarantanną). Ubezpieczenie musi pokrywać cały okres pobytu na Ukrainie. W przypadku niespełnienia warunków pasażer nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu. Obywatele Ukrainy mają możliwość wjechania do kraju bez przedstawienia wyniku testu, ale są kierowani na kwarantannę.
Kwarantanna: W przypadku braku testu lub szczepienia u obywateli Ukrainy i posiadaczy zezwolenia na pobyt stały, należy zainstalować aplikację Vdoma i poddać się 14-dniowej samoizolacji. Test, szczepienia i kwarantanna nie są wymagane w przypadku dzieci poniżej 12 roku życia.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina

WIELKA BRYTANIA

Od 7 grudnia 2021r. od wszystkich pasażerów (powyżej 12 roku życia) będą wymagane testy wykonane w ciągu 2 dni przed odlotem.
Uznawane testy: PCR lub antygenowe (LFD – lateral flow device / metodą przepływu bocznego – jest to rodzaj testów wykonywany na wrocławskim lotnisku).

ZASADY obowiązujące dla Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej (NIE WALII)
Wyróżnione sądwa obszary ryzyka:
Kraje niskiego ryzyka epidemicznego (spoza czerwonej listy)
Kraje wysokiego ryzyka epidemicznego (na czerwonej liście)
Osoby w pełni zaszczepione, przyjeżdżające do Anglii, Szkocji lub Irlandii Północnej z krajów niskiego ryzyka epidemicznego są zobowiązane:
– Zarezerwować i opłacić test na COVID-19, który jest do wykonania w 1. lub 2. dniu po przyjeździe;
– Wypełnić formularz lokacyjny – w ciągu 48 godzin przed przyjazdem;
– Wykonać test na COVID-19 w 1. lub 2. dniu pobytu.

WŁOCHY
Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski do dnia 30 lipca 2021 roku zobowiązane są do: zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form; przedstawienia certyfikatu w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass) zaświadczającego o: – ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do IT, szczepionką zatwierdzoną przez UE – lub przebytej chorobie COVID-19; – lub negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch. Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej szóstego roku życia.
Kwarantanna: Brak obowiązku poddania się kwarantannie.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy

ZANZIBAR (TANZANIA)
Wszyscy podróżujący zobowiązani będą do okazania po przylocie do Tanzanii zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność Covid-19. Próbki do testu powinny być pobrane w ciągu 72 godzin przed przylotem do Tanzanii.
Kwarantanna: Brak obowiązku poddania się kwarantannie.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/tanzania

 

FORMULARZE REJESTRACYJNE

 • Obowiązkowy formularz rejestracyjny dla wszystkich podróżujących do Anglii: https://bit.ly/32ubovw.
 • Pasażerowie podróżujący do Niemiec są zobowiązani do okazania wypełnionego formularza rejestracyjnego online (kod QR) lub wersji papierowej formularza lokalizacji pasażera. Dostęp do formularza rejestracyjnego online TUTAJ Informacje dotyczące obowiązkowej kwarantanny/wykonania testu na koronawirusa dostępne są TUTAJ
 • Wszyscy pasażerowie podróżujący z linią lotniczą Lufthansa są zobligowania do noszenia maseczek zgodnie z listą wyznaczonych modeli: FFP2, KN95 oraz N95 (w wersji standardowej) lub maseczki chirurgicznej.
  Przepis dotyczy wszystkich lotów do i z terenu Niemiec. Maseczki muszą być noszone w czasie boardingu, na pokładzie samolotu i po wyjściu z jego pokładu. Brak wyznaczonych modeli maseczek może skutkować niewpuszczeniem na pokład.
  Więcej informacji tutaj.
 • Pasażerowie podróżujący do Holandii są zobowiązani do posiadania wypełnionego oświadczenia zdrowotnego online TUTAJ.
 • Pasażerowie podróżujący do Irlandii są zobowiązani do wypełnienia formularza online.

Więcej informacji: