Sprawdź, jak dojedziesz


Wrocławskie lotnisko położone jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Na lotnisko można dotrzeć m.in. samochodem, MPK, autobusem Wro Airport Express oraz FlixBusem.

Bardzo liczna grupa pasażerów stawia na własny transport. Lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Podróżujący samochodem skorzystają z parkingów bezpośrednio przy terminalu. Do wyboru są parkingi postoju krótkoterminowego i długoterminowego, a także parking VIP – wszystkie ze zróżnicowaną, atrakcyjną ofertą cenową i rezerwacją online. Na lotnisku znajdują się również dogodnie zlokalizowane miejsca dla osób z niepełnosprawnością. Osoby przywożące podróżnych lub odbierające ich chętnie korzystają ze strefy Kiss&Fly, w której do 10 minut można bezpłatnie zostawić samochód. Rezerwacja parkingu online gwarantuje jeszcze lepsze ceny.

Wybierając transport zbiorowy, warto rozważyć wszystkie opcje dojazdu. Pasażerowie do wyboru mają “niebieski autobus” Wro Airport Express oraz FlixBusa. Ten pierwszy kursuje na trasie Plac Dominikański – Dworzec PKS/ PKP – Port Lotniczy. Koszt biletu w jedną stronę to 10 zł. Bilety można zakupić u kierowcy lub online na stronie polbus.pl. Dodatkowo przy terminalu Portu Lotniczego Wrocław zatrzymują się również autobusy FlixBusa.

Inną formą transportu na lotnisko, wybieraną przez podróżnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, jest MPK. Autobus linii 106 kursuje na trasie Dworzec PKS/PKP – Port Lotniczy Wrocław codziennie co 15 minut, a przejazd całej trasy zajmuje około 40-50 minut. Drugą linią, którą możemy dostać się na wrocławskie lotnisko, jest  autobus linii 129, który jeździ codziennie co pół godziny na trasie ul. Poświęcka – Port Lotniczy Wrocław. Dodatkową opcją jest również linia 206, która kursuje na tej samej trasie co linia 106, tyle że w godzinach nocnych.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę