<< Lista aktualności

Norwegian ponownie na wrocławskim lotnisku. Polecimy do Oslo Gardermoen i Kopenhagi!

Zimowa siatka połączeń z Portu Lotniczego Wrocław obowiązuje niecałe dwa tygodnie, ale prace nad letnimi kierunkami już nabierają realnych kształtów. Nowościami, na jakie będą mogli liczyć pasażerowie latający z Wrocławia, są loty do Oslo i Kopenhagi obsługiwane przez norweskie linie Norwegian.

Do stolicy Danii pasażerowie będą mogli polecieć już od 1 kwietnia. Do wyboru będą mieli 3 połączenia w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek). Otwarte niemal sto lat temu lotnisko Kopenhaga-Kastrup jest jednym z największych hubów w północnej części Europy. Składający się z trzech terminali port obsługuje dziennie ponad 50 tysięcy pasażerów. Kopenhaga to nie tylko gratka dla miłośników awiacji. Miasto Andersena to również doskonały pomysł na tzw. city break. Klimatyczny deptak Strøget, majestatyczny dawny zamek królewski Christianborg czy luterańska katedra Marii Panny to obowiązkowe punkty zwiedzania stolicy Danii.

Oslo ponownie we wrocławskim rozkładzie lotów

Zdecydowanie krótszą historią może pochwalić się port lotniczy Oslo-Gardermoen, do którego ponownie będą mogli latać pasażerowie z Wrocławia. Do Oslo ze stolicy Dolnego Śląska polecimy już od 20 czerwca. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i środy. Złożone w połowie XI wieku przez Haralda II Surowego miasto kusi swoimi atrakcjami turystów z całego świata. Odwiedzając stolicę Norwegii, nie można pominąć tętniącej życiem ulicy Karl Johans Gate, klasycystycznego Pałacu Królewskiego czy słynnych muzeów.

Powrót po pewnym czasie regularnych połączeń zarówno z Kopenhagą, jak i Oslo niezwykle cieszy. Nie tylko z powodu oczywistych wzrostów w liczbie obsługiwanych pasażerów, ale również z uwagi na jeszcze większą różnorodność połączeń dostępnych dla pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Wrocław. Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzyły nas linie Norwegian. Jest to kolejny dowód na to, że nasze lotnisko jest wysoko oceniane przez przewoźników, których nieustannie przekonujemy do uruchamiania kolejnych połączeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pochwalić się kolejnymi atrakcyjnymi destynacjami – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Październik z kolejnym rekordem

Nowe połączenia to nie jedyne dobre wiadomości z Portu Lotniczego Wrocław. W październiku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 350 tysięcy pasażerów. To wzrost o 23% porównaniu do zeszłego roku i 19% więcej niż w rekordowym 2019 roku. Najchętniej wybieranymi kierunkami na początku jesieni były Londyn, Monachium, Frankfurt i Mediolan.