Bijemy kolejny rekord


20 milionów pasażerów na wrocławskim lotnisku to wielki sukces Portu Lotniczego Wrocławia i zarazem jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku. Pokazuje to, że cieszy się dużą  popularnością i jest portem pierwszego wyboru nie tylko dla mieszkańców Dolnego Śląska.

20-milionowego pasażera obsłużonego w obecnym terminalu przywitaliśmy 11 grudnia o godzinie 13.40. Przyleciał do Wrocławia z Amsterdamu liniami KLM. Przypomnijmy, że wrocławskie lotnisko potrzebowało jedynie trzech lat, by 10 milionów pasażerów (w 2016 roku) zamienić na 20 milionów.

Jak mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław, w ostatnich latach tempo wzrostu na wrocławskim lotnisku było znaczne. – Teraz wchodzimy w etap stabilnego, dojrzałego rozwoju. Cieszy nas coraz ciekawsza oferta połączeń sieciowych i dobrze skomponowana oferta przewoźników niskokosztowych. Sukcesywnie rośnie też liczba pasażerów w ruchu krajowym oraz czarterowym, czyli z biurami podróży – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław i dodaje, że pod koniec tego roku na wrocławskim lotnisku zostanie obsłużonych ponad 3,5 miliona podróżnych.

Port Lotniczy Wrocław cieszy się popularnością nie tylko wśród pasażerów z Dolnego Śląska, ale także wśród mieszkańców innych regionów, m.in. z Wielkopolski, Opolszczyzny, ale też i Śląska oraz północnych regonów Czech.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę