Leć do Oslo-Gardermoen


Wrocław zyskał bezpośrednie połączenie z głównym lotniskiem w Oslo. Wszystko dzięki linii Norwegian, narodowemu norweskiemu przewoźnikowi, który od 30 marca będzie latał z Wrocławia na lotnisko Oslo-Gardermoen. Bilety są już w sprzedaży.

Jeszcze częściej i jeszcze bliżej – tak od marca 2020 roku pasażerowie będą mogli podróżować z Wrocławia do Oslo, stolicy Norwegii. Nowy przewoźnik, Norwegian, zabierze pasażerów na główne lotnisko Oslo-Gardermoen.

Nowe połączenie Norwegian, linii plasującej się wśród 10 największych w całej Europie, to najlepszy przykład na to, że Wrocław jeszcze bardziej otwiera się na Skandynawię, ale i cały świat. – Oslo-Gardermoen to ważny port przesiadkowy, jeden z największych w północnej Europie. Oferuje znaczną liczbę połączeń na trasach skandynawskich, jak również transkontynentalnych, w tym kilkanaście kierunków amerykańskich – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław i dodaje, że pasażerowie podróżujący z Dolnego Śląska będą mogli latać na główne lotnisko w Oslo dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

Pierwszy samolot linii Norwegian wystartuje z Wrocławia 30 marca. Przewoźnik już uruchomił sprzedaż biletów w atrakcyjnych cenach. Za lot do Oslo-Gardermoen (w jedną stronę) na początku kwietnia zapłacimy 89 zł*. Dodatkowo podróż na norweskie lotnisko poleca się wszystkim pasażerom, który planują loty za ocean, np. na Florydę (bilet w cenie 654 zł* w dniu 13 maja ) lub do Buenos Aires (bilet w cenie 898 zł* w dniu 3 maja). Gardermoen to także atrakcyjne lotnisko przesiadkowe do wielu skandynawskich miast. Lot z Oslo do Bergen możemy wykupić w cenie 345 zł* (kwiecień, maj). – Jesteśmy przekonani, że Skandynawia ma wiele do zaoferowania dla podróżnych z Polski – piękne krajobrazy, przyciągające miasta z ciekawą kulturą, mocną ekonomię, a także dostęp do naszej sieci dalekodystansowych połączeń – zaznacza Magnus Maursund, Senior Vice President Commercial Short Haul linii Norwegian.

*Cena za podróż w jedną stronę aktualna na dzień 19 listopada 2019 roku zgodnie z systemem rezerwacyjnym przewoźnika.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę