Historyczny wynik wrocławskiego lotniska


Blisko 388 tysięcy pasażerów obsłużył w lipcu wrocławski port lotniczy. To jego nowy rekord! Od początku roku z usług lotniska skorzystały już ponad dwa miliony podróżnych. Ogromna w tym zasługa przewoźników sieciowych.

Lipiec oznacza dla Portu Lotniczego Wrocław szczyt ruchu – dlatego jest to zwykle najlepszy miesiąc w roku. Tym razem lotnisko odnotowało dodatkowo najlepszy miesiąc w swojej historii, obsługując 3,4% pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. – Wzrost procentowy pokazuje stabilny rozwój. Znaczenie ma fakt, że porównujemy się tu do poprzedniego roku, kiedy podróżni mieli już do dyspozycji rozbudowaną, bogatą i różnorodną siatkę połączeń, a na zdecydowanej większości kierunków niskosztowych w samolotach zajętych było ponad 90% miejsc – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Od początku tego roku lotnisko obsłużyło już ponad dwa miliony pasażerów, czyli o 8,4% więcej niż przed rokiem. Największym potencjałem rozwoju dysponuje w tej chwili segment połączeń sieciowych. Przekonuje o tym duże zainteresowanie rejsami na trasie Wrocław-Amsterdam. – Zgodnie z naszymi przewidywaniami to połączenie wpisało się w oczekiwania pasażerów równie dobrze jak połączenie na główne lotnisko Paryża – dodaje Dariusz Kuś. – Co ciekawe, ogromną popularnością cieszy się też inne połączenie do Holandii – loty z WizzAirem do Eindhoven, notujące wypełnienie na poziomie około 96% podkreśla.

Łącznie w lipcu 2019 przewoźnicy sieciowi na trasach międzynarodowych obsłużyli o ponad 15% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Najwięcej podróżnych korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium (oba Lufthansy). Uwagę zwraca fakt, że na trasie Wrocław-Zurych (linie Swiss) przybyło aż 30% pasażerów. Z kolei tanie linie przewiozły w lipcu niemal 202 tys. podróżnych – w tym segmencie, w skali miesiąca, jest to również rekord. W tym sezonie letnim podróżni wrocławskiego portu mają do dyspozycji 83 połączenia: 50 niskokosztowych (18 kierunków południowych), 9 sieciowych i 24 połączenia czarterowe.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę