Wygodnie dojedź, spokojnie poleć


Wakacje zaplanowane? Warto też zawczasu pomyśleć o tym, jak wygodnie dostać się na lotnisko. Kto zdecyduje się dotrzeć tu własnym samochodem, niech zarezerwuje parking przy terminalu online – to oznacza oszczędność rzędu 40%.

Kto zaplanował swoje wakacje w szczegółach, niech też zawczasu ułoży plan dojazdu na wrocławskie lotnisko. Możliwości mamy sporo – każdy może więc dopasować je do swoich potrzeb. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z autobusu Wro Airport Express. Specjalny autobus (dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością) wyrusza co 50 minut z Dworca Głównego PKS (stanowisko numer 7), zatrzymując się po drodze jeszcze tylko na placu Dominikańskim. Bilet kosztuje 10 zł, a czas przejazdu to ok. 30 minut.

Można też wygodnie dotrzeć na miejsce autobusem linii 106 wrocławskiego MPK z ul. Dworcowej (kursuje co 15 minut), a w nocy – linią 206. Natomiast z północnej części miasta dotrzemy na lotnisko, jadąc autobusem 129 (od pętli na ul. Poświęckiej). Przy terminalu lotniska ma też swój przystanek Flixbus. – Dzięki temu połączeniu z oferty lotniska mogą swobodnie korzystać również osoby mieszkające w innych, czasem odległych częściach kraju. To nie tylko Szczecin, Kraków czy Zakopane, ale Lubin, Gorzów Wielkopolski czy Katowice – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Natomiast na tych, którzy wolą dojechać na lotnisko własnym samochodem i zostawić go tu na czas urlopu, czeka specjalna oferta parkingowa. Kto zarezerwuje miejsce online (przynajmniej cztery dni wcześniej), za długotrwały postój zapłaci nawet 40 procent mniej. Co ważne, bez dodatkowej opłaty można wyjechać z parkingu nawet do 24 godzin po upływie opłaconego czasu.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę