Pora na sporty wodne!


O wakacjach czas pomyśleć – kto chce wtedy uprawiać sporty wodne, niech czym prędzej rezerwuje bilety lotnicze. Włochy? Portugalia? Hiszpania? W każdym z tych krajów jest odpowiednie miejsce. I dotrzemy tam samolotem z Wrocławia.

Bari, Faro, Teneryfa – te miejsca na pewno zaspokoją potrzeby wielbicieli surfingu, windsurfingu, nurkowania i innych sportów. Pierwsze z nich to największe włoskie miasto nad Adriatykiem. Stolica Apulii jest uznawana za najlepsze na Półwyspie Apenińskim miejsce oferujące wodne szaleństwa: czyste morze, piękne plaże i odpowiedni wiatr. Warto też wybrać się na wycieczkę do jednego z pobliskich, malowniczych miasteczek i spróbować tutejszych wyśmienitych kulinariów. Z Wrocławia dotrzemy tam samolotem Wizz Air (wt., sob.). Za bilet w dwie strony zapłacimy 378 zł (wylot: 2.07.2019, powrót: 9.07.2019)*.

Również Teneryfa, największa i najbardziej różnorodna pod względem atrakcji wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, nie zawiedzie tych, którzy lubią sporty wodne. Poza znakomitą bazą do ich uprawiania, znajdziemy tam również wielkie bogactwo przyrody i dodatkowych atrakcji, które pozwalają zapomnieć o codzienności. No i oczywiście mnóstwo miejsc, w których można kosztować miejscowej kuchni. Ryanair lata tam co niedzielę. Za bilet zapłacimy 1084,98 zł (wylot: 23.06.2019, powrót: 30.06.2019)*.

Idealnym miejscem na aktywny urlop jest też Faro, czyli  brama do Algarve – najpiękniejszej części portugalskiego wybrzeża – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Ta okolica oferuje moc atrakcji: przepiękne plaże, urokliwe klify i inne, niezwykłe widoki. Słynie też z północnego wiatru i długich fal, które kochają surferzy z całego świata. A kto po sportowym wysiłku zechce się pokrzepić pysznymi owocami morza, nie będzie zawiedziony. Do Faro polecimy liniami Ryanair w każdą środę. Bilet w dwie strony kosztuje 796,47 zł (wylot: 10.07.2019, powrót: 17.07.2019)*.

*Ceny z systemów rezerwacyjnych przewoźników aktualne na dzień 08 maja.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę