Pierwsza piątka tego lata


Z Wrocławia można polecieć na wakacje do 21 słonecznych miast południowej Europy. Wachlarz możliwości jest szeroki, ale już pierwsze ciepłe miesiące pokazują, które państwa odwiedzi najwięcej pasażerów, wybierających tanie linie lotnicze: to Hiszpania, Włochy i Portugalia.

Porto i Ateny – tegoroczne nowości w siatce połączeń Portu Lotniczego Wrocław – okazały się strzałem w dziesiątkę. Oba miasta znalazły się w czerwcu w pierwszej piątce najbardziej popularnych kierunków obsługiwanych przez tanie linie lotnicze. Obok Porto i Aten do hitów tego lata zalicza się Barcelona, Majorka i Tel Awiw.

Lato ruszyło na dobre. Tego roku, podobnie jak w ubiegłym najchętniej wybieramy wypoczynek w Hiszpanii, Włoszech i Portugalii – wymienia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W czerwcu największą popularnością wśród pasażerów tanich linii lotniczych cieszyła się Barcelona-Girona. Do stolicy Katalonii dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele – odlatują samoloty Ryanair. Irlandzkimi liniami polecimy także na Majorkę, słoneczną hiszpańską wyspę, która od lat jest chętnie odwiedzana przez turystów z całej Europy. Do Palmy (stolicy Majorki) polecimy z Wrocławia dwa razy w tygodniu: w każdy wtorek i sobotę.

Trzecim najpopularniejszym kierunkiem jest Porto. Do stolicy Portugali z Wrocławia polecimy liniami Wizz Air dwa razy w tygodniu: we wtorki i w soboty. Na czwartym miejscu Tel Awiw, czyli kosmopolityczne miasto, które nigdy nie zasypia. Do stolicy Izraela zabiorą nas samoloty Ryanair w każdy wtorek i piątek. Możemy tam udać się z Wrocławia także z PLL LOT. Pierwszą piątkę zamykają historyczne Ateny, do których dostaniemy się liniami Ryanair w poniedziałki i piątki.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę