Norwegia, Szwecja czy Islandia?


Szwedzki design, islandzka natura, norweskie krajobrazy. Północ przyciąga klimatem, niepowtarzalnymi widokami i wyjątkowymi atrakcjami. Poznaj najlepsze propozycje tego regionu z wylotem z Wrocławia.

Oslo jest jedną z najpiękniejszych europejskich stolic. Skandynawski klimat jest tam widoczny na każdym kroku, a do rangi symbolu miasta urosła tamtejsza opera. Charakterystyczny budynek z dachem pochylającym się ku nabrzeżu stanowi rolę zarówno miejsca kultu sztuki, ale też tarasu widokowego. To właśnie stamtąd możemy zobaczyć centralne wybrzeże i intrygujący kompleks biurowy Barcode. Do Oslo Torp z Wrocławia polecieć można 3 razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota) z liniami Wizz Air. Kusi również niska cena. Za podróż w dwie strony na początku marca zapłacimy 114 zł.*

Inną ciekawą propozycją jest Szwecja, która obfituje w interesujące miejsca. Dla wszystkich fanów minimalizmu i szwedzkiego designu punktem obowiązkowym powinno być Arkitekturmuseet w Sztokholmie. Ta galeria architektury przyciąga wielu zwolenników skandynawskiego stylu. Bardziej rozrywkową propozycją jest Lieseberg w Göteborgu. Ten park rozrywki należy do najchętniej odwiedzanych w całej Europie. Do Sztokholmu dostać można się już teraz z liniami Wizz Air. Od końca marca przewoźnik uruchamia też połączenie do Göteborga. Bilety już są dostępne. Cena za podróż w dwie strony to 68 zł.**

Miłośnikom natury do gustu przypadnie wizyta w Reykjaviku. Słynne islandzkie krajobrazy zachwycą każdego. Kraina gejzerów jest pełna niespodzianek, a tamtejszy surowy klimat należy do niepowtarzalnych. Warty odwiedzenia jest też kościół Hallgrimskirkja, który jest piękny sam w sobie, a widoki ze znajdującego się na szczycie tarasu widokowego zapierają dech w piersiach. Połączenie z Reykjavikiem również zapewnia Wizz Air. Teraz do stolicy Islandii możemy polecieć z Wrocławia w każdą środę i niedzielę. Od 26 marca loty będą realizowane częściej – w poniedziałki, środy i piątki.

*Wizz Air – 114 zł – w terminie 06.03.-10.03., w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 6.02)
** Wizz Air – 68 zł – w terminie 06.04.-09.04., w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 6.02)


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę