Kwartał na plusie


W marcu 2017 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło 197 530 podróżnych (prawie 18% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku) i odnotowało wzrosty we wszystkich segmentach ruchu lotniczego. Imponująco prezentują się również wyniki za pierwszy kwartał, a to dopiero początek udanego roku.

Port Lotniczy Wrocław zakończył I kwartał 2017 roku z 18,5-procentowym wzrostem. Tylko w samym marcu obsłużył blisko 18% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. - Taki wynik to w znacznej mierze efekt nowości wprowadzonych przed kilkoma miesiącami do siatki lotów z Wrocławia – Madrytu, Kijowa, Manchesteru, Newcastle i Belfastu. Ich popularność potwierdzają wypełnienia samolotów, które często przekraczają 90%. Hitem marca była Teneryfa ze średnim 97-procentowym wypełnieniem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

W marcu wrocławskie lotnisko odnotowało wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Podróżni chętnie wybierali sieciowe połączenia międzynarodowe (wzrost o ponad 13%) i niskokosztowe (13%). Większa o prawie 33% była liczba pasażerów w lotach krajowych. Imponująco przedstawiają się statystyki ruchu czarterowego z 90-procentowym wzrostem w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku. Dużymi wzrostami zakończył się również cały kwartał – w przypadku ruchu sieciowego było to około 9%, niskokosztowego – ponad 14%, krajowego – 35%, a czarterowego – prawie 68%.

- Wszystko wskazuje, że dane za kolejne miesiące będą jeszcze lepsze. W letniej siatce połączeń pojawia się wiele wyczekiwanych przez pasażerów nowości – mówi Jarosław Sztucki. Wśród nich znajdą się Lizbona i Majorka (samoloty na tej trasie latają od końca marca). Po sukcesie połączenia do Kijowa, do siatki lotów niskokosztowych dołączy Lwów (13 kwietnia). Nowością będzie również Reykjavík (pierwszy samolot wystartuje 31 maja) oraz Tel Awiw (20 czerwca 2017 – PLL LOT, 29 października 2017 – Ryanair). Po zimowej przerwie wróciły także Alicante, Malaga, Wenecja oraz Kreta (Chania).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę