Ponad 21% pasażerów więcej


– To w znacznej mierze efekt nowości wprowadzonych przez tanie linie – Madrytu, Kijowa, Manchesteru, Newcastle, Birmingham i Belfastu. Bardzo duży wzrost odnotowali też przewoźnicy na trasach krajowych, głównie do Warszawy. Stabilnie rozwijają się również sieciowe połączenia międzynarodowe. Znakomity wynik w styczniu potwierdza, że wrocławskie lotnisko ma bardzo dobre perspektywy rozwoju – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczy Wrocław.

W styczniu z oferty tanich linii na trasach międzynarodowych skorzystało ponad 112 tys. pasażerów. To o 17,5% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Najwięcej podróżnych przybyło na trasie do Oslo Torp (32,2%), obsługiwanej przez linie Wizz Air, a w przypadku połączeń na Wyspy Brytyjskie na trasach do Glasgow (15,6%) oraz Londynu Luton (6,1%). Spośród kierunków południowych pasażerowie najchętniej wybierają Teneryfę. Samoloty na tej trasie są wypełnione w ponad 90%.

Z połączeń krajowych skorzystało w styczniu 2017 roku ponad 40 tys. pasażerów. Na trasie do Warszawy Ryanair odnotował o 100,6% podróżnych więcej niż w styczniu 2016 (przy liczbie rejsów zwiększonej o ok. 80%). Z kolei z sieciowych połączeń międzynarodowych skorzystało blisko 24 tys. pasażerów, czyli o 3,7% więcej niż w styczniu 2016. Najwięcej podróżnych przybyło na trasach do Düsseldorfu (48,3%). Rozwój tego segmentu połączeń pokazuje również fakt, że na trasie do Frankfurtu pasażerowie mają do dyspozycji o ponad 30% rejsów więcej niż w styczniu 2016 roku.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę