Wzrost o 9%


W sumie z Portu Lotniczego Wrocław skorzystało we wrześniu 2015 r. o 9,1% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Najwięcej podróżnych przybyło w segmencie połączeń krajowych (23,4%). To kolejny miesiąc, w którym imponują wyniki Ryanaira na trasie do Warszawy-Modlina. W porównaniu do września 2015 przewoźnik odnotował wzrost aż o 191,6%.

Ogromną popularnością cieszą się także międzynarodowe połączenia niskokosztowe. Wzrost w tym segmencie wyniósł we wrześniu prawie 15%. Samoloty na trasach do Hiszpanii i na Maltę wypełnione były w ponad 95%, podobnie do Londynu Stansted. Ten potencjał dostrzegają przewoźnicy, otwierając kolejne połączenia – mówi Jarosław Sztucki,  dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

W połowie września Wizz Air uruchomił połączenie do Sztokholmu (Skavsta), a już 4 listopada wystartuje pierwszy samolot Ryanaira z Wrocławia na Teneryfę.

Rośnie zainteresowanie sieciowymi połączeniami międzynarodowymi. We wrześniu 2015 w tym segmencie ruchu odnotowano wzrost o 6,2% w porównaniu do września 2014. Najwięcej podróżnych przybyło na trasach do Kopenhagi (53,4%) oraz Frankfurtu (31,5%). To duże huby umożliwiające wygodną przesiadkę i dalszą podróż do najważniejszych metropolii Europy, Ameryki i Azji.

 


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę