<< Lista aktualności

TESTY NA COVID-19 NA LOTNISKU

UWAGA! Wszystkich pasażerów wylatujących z naszego lotniska prosimy o sprawdzenie przepisów przed zaplanowaną podróżą tutaj oraz na stronie rządowej kraju, do którego Państwo lecą.


Ważne zmiany przepisów, które weszły w życie 28.03.2022. Zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem:
➡ Brak obowiązku posiadania dokumentacji związanej z COVID-19 przy przylocie do Polski (w przypadku wylotu obowiązują przepisy kraju docelowego).
➡ Zlikwidowany został obowiązek używania maseczek w terminalu.
➡ Zniesiony został obowiązek uzupełnienia polskiej karty lokalizacyjnej dla osób przylatujących do Polski (państwa docelowe mogą mieć w swoich przepisach obowiązek wypełnienia własnych kart lokalizacji).

 

SZYBKIE TESTY ANTYGENOWE

Od 10.03.2022 r. dla obywateli Ukrainy, którzy wyjechali w trakcie działań zbrojnych ze swojego kraju, stosujemy zniżkę 50% na test antygenowy (80 PLN)

ODLOTY

W terminalu pasażerskim wykonywane są szybkie testy antygenowe dla wszystkich pasażerów odlatujących z Wrocławia.
Dla kogo: wszyscy pasażerowie odlatujący z Wrocławia oraz pasażerowie z innych lotnisk i osób korzystających z innego środka transportu
Lokalizacja: terminal pasażerski – strefa ogólna (obok wejścia ODLOTY)
Godz. otwarcia: codziennie od 4-20 (środy 4-18) oraz w trakcie trwania odpraw (3h przed każdym odlotem)
Czas oczekiwania na wynik: 15 min. od momentu wykonania badania
Koszt testu: 160 PLN za osobę wraz z zaświadczeniem w języku angielskim (płatność: karta/gotówka).
CENA PRZY REZERWACJI ONLINE: 150 PLN/ os.
PROMOCYJNA CENA ONLINE DLA DZIECI (do 12 lat) W PAKIETACH RODZINNYCH: 100 PLN/os.
PROMOCYJNA CENA DLA OBYWATELI UKRAINY, KTÓRZY WYJECHALI W TRAKCIE DZIAŁAŃ ZBROJNYCH ZE SWOJEGO KRAJU: 80 PLN/os.

REZERWUJ ONLINE

 

W przypadku zmiany przepisów w przyszłości lub błędnej interpretacji, które spowodują, że zakupiony test jest niewymagany, zwracamy koszt zakupionego testu.

 

Więcej informacji:
email: [email protected]
tel.: +48 71 35 81 117


TESTY PCR NA LOTNISKU (WYKONYWANE PRZEZ ŁUKASIEWICZ – PORT)

W dniach 25 lipca 2022 – 7 sierpnia 2022 Instytut Łukasiewicz – PORT będzie zamknięty z powodu przerwy wakacyjnej.

Na naszym lotnisku funkcjonuje punkt testów PCR, który znajduje się na parkingu B. Punkt na lotnisku jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-12.00, a od 7 sierpnia 2021 r. również w soboty, od godz. 8.00-10.00. Koszt jednego badania to 370 zł brutto. Testy wykonywane są metodą Real Time-qPCR, jedną z najbardziej sprawdzonych i polecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) genetycznych technik diagnostycznych w kierunku koronawirusa. Badanie pozwala zweryfikować, czy w danej chwili w organizmie pacjenta obecny jest wirus SARS-CoV-2. Cała procedura w punkcie na lotnisku trwa kilka minut. Jak przebiega? W pierwszym etapie personel przeprowadza krótki wywiad niezbędny do uzupełnienia dokumentacji medycznej, prosi pacjenta o zdezynfekowanie rąk i, po ściągnięciu przez niego maseczki, specjalną szpatułką pobiera wymaz z gardła i nosa. Tak przygotowana próbka zostaje zabezpieczona w specjalnym pojemniku i przekazana do Laboratorium Diagnostycznego na terenie Łukasiewicz – PORT. Dodajmy, że Laboratorium zostało wpisane na prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia listę laboratoriów COVID-19.

Wyniki wydawane są do 36 h. Możliwe jest też tłumaczenie wyniku na angielski (dodatkowo kosztuje to 30 zł).

Uwaga! Dostępna jest też Oferta Ekspres (koszt 490 zł) oraz Oferta dla Podróżnych (550 zł), w ramach których wynik wydawany jest do 9h, a wymazy pobierane są  od pn.-pt. od godziny 8.00-9.00. Więcej informacji na stronie ŁUKASIEWICZ-PORT

Osoby poddające się testom, które wjadą na teren terminalu, nie będą ponosić opłaty parkingowej (wjazd na parking B znajduje przed głównymi szlabanami parkingowymi). Bilety są walidowane w punkcie pobrań.

Jak się przygotować do pobrania wymazu?*

Przed przyjazdem należy przepłukać usta przegotowaną wodą i nie jeść przynajmniej na 2-3 godziny przed pobraniem wymazu.
Bezpośrednio przed pobraniem wymazu:

  • nie myć zębów
  • nie stosować płynów do płukania ust
  • nie używać gum do żucia lub tabletek/cukierków do ssania
  • nie czyścić nosa (płukanie, wydmuchiwanie)
  • wyjąć ruchome protezy zębowe.

Osoba, od której pobierany będzie wymaz musi posiadać dowód osobisty – niezbędny do identyfikacji danych, maseczkę/przyłbicę – założoną minimum na czas obecności na terenie lotniska, środek do dezynfekcji rąk – przed pobraniem należy zdezynfekować ręce.

*Informacje udostępnione przez Łukasiewicz – PORT.

Po więcej informacji zapraszamy:
TESTY PCR NA LOTNISKU – informacji udziela Łukasiewicz – PORT: https://www.port.org.pl/pl/testy-covid-19-osoby-prywatne/.