Chorwacka przygoda

SPLIT: pon., pt. (loty od czerwca 2024)

Split wciąga, Split inspiruje. Jak bardzo? Przekonaj się sam, znajdź dogodny termin i leć z Wrocławia!

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

Jak spędzę czas?
Split to jedno z największych chorwackich miast, położone w Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim. Miejscem, które powinno się odwiedzić jest pałac cesarza Dioklecjana (III – IV wiek) założony na planie rzymskiego obozu wojskowego (ok. 150 na 190 m) z murami i wieżami. Pałac został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Z miejsc turystycznych popularne są też podziemna część pałacu cesarza Dioklecjana, brama pałacowa Porta Aurea czy abytkowe kościoły poza murami z IX – XV wieku.

Praktyczne informacje
Na miejscu:
Lotnisko zlokalizowane jest 25 km od centrum miasta. Podróż tam jest bardzo łatwa. Do miasta kursuje autobus linii 37, za który zapłacimy ok. 25 Kn.

Spróbuj koniecznie:
Będąc w Chorwacji warto spróbować tamtejszej kuchni np. sosu do chorwackich dań ajvar – gęsty sos paprykowy przypominający włoskie pesto. Sos ten jest dodawany zarówno do makaronów jak i mięs. Warto też spróbować buraka liściowego,, którego smaży się na patelni z oliwą i czosnkiem.

Zapamiętaj:
Split to jedno z najbardziej znanych i lubianych miast Chorwacji. Mówi się, że jest to magiczne, cesarskie miasto, z którego nigdy nie chce się wyjeżdżać.

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

SPLIT: pon., pt. (loty od czerwca 2024)