Kontrola bezpieczeństwa

Aby każdy pasażer mógł czuć się podczas podróży bezpiecznie i komfortowo, niezbędna jest kontrola bezpieczeństwa, której dokonują funkcjonariusze Służby Ochrony Lotniska.
Przed podejściem do stanowiska kontroli bezpieczeństwa należy upewnić się, że w bagażu podręcznym nie ma przedmiotów zabronionych do przewozu. Wszystkie przedmioty metalowe, z którymi wchodzimy do hali odlotów (klucze, zegarki, paski, telefony komórkowe, bilon, itp.) oraz większe urządzenia elektroniczne (laptopy, dekodery, etc.) należy umieścić w specjalnych kuwetach i położyć je na taśmie urządzenia rentgenowskiego wraz z  bagażem podręcznym. Pracownicy lotniska dokonujący kontroli bezpieczeństwa poproszą nas także o umieszczenie w kuwetach wierzchniego okrycia: kurtki, marynarki, żakiety, mogą również poprosić o zdjęcie obuwia i prześwietlić je urządzeniem rentgenowskim. Wszelkie płyny, żele i aerozole, które chcemy wnieść na pokład samolotu, powinny być umieszczone w pojemnikach o maksymalnej objętości 100 ml/100 g i powinny zmieścić się w jednej, przezroczystej, zamykanej torebce plastikowej o objętości nieprzekraczającej jednego litra. Przybliżone wymiary takiej torby to 22 cm x 15 cm.
Aby kontrola bezpieczeństwa przebiegała sprawnie, do dyspozycji pasażerów są pracownicy lotniska, którzy odpowiedzą na Państwa pytania i służą pomocą w przygotowaniu się do kontroli.
Więcej informacji na temat kontroli pasażerów i bagażu tutaj.

 


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF