<< Lista aktualności

Nowość! Bramki do automatycznej kontroli granicznej

Bramki ABC do automatycznej kontroli granicznej znajdują się w halach odlotów i przylotów – po 4 w każdej hali.

Z uwagi na obowiązująca konieczność weryfikacji osób przekraczających granicę pod kątem obowiązku odbycia kwarantanny, bramki ABC w przylocie na chwilę obecną są nieczynne.

Kto i jak może korzystać z bramek?

Kontrola graniczna w Porcie Lotniczym Wrocław obowiązuje podróżnych wylatujących lub przylatujących z krajów spoza strefy Schengen. Bramki do automatycznej kontroli są ustawione przy wejściu i wyjściu ze strefy Non Schengen. Z bramek mogą korzystać pełnoletni obywatele UE, EOG i Szwajcarii, posiadający dokument biometryczny: paszport lub dowód osobisty. Bramka obsługuje osoby o wzroście pomiędzy 120 a 220 cm.

Automatyczna kontrola graniczna przebiega w następujący sposób: należy podejść do bramki, otworzyć dokument na stronie ze zdjęciem, przyłożyć go do czytnika i chwilę przytrzymać. Po automatycznej weryfikacji danych otwiera się bramka, przez którą trzeba wejść do środka, gdzie następuje skanowanie twarzy w celu potwierdzenia tożsamości. Aby zeskanować twarz, należy stanąć w wyznaczonym miejscu (oznaczonym na podłodze symbolem stóp), zdjąć nakrycie głowy, okulary i maseczkę. Jeżeli wszystko się zgadza, można wyjść ze strefy automatycznej kontroli.

Paszporty biometryczne są produkowane w Polsce od 2006 roku – jeśli posiadasz ważny paszport, zachęcamy do wzięcia go ze sobą – będzie gwarantował szybką odprawę przy użyciu bramek ABC.

 

Zapraszamy do skorzystania z z bramek do automatycznej kontroli dokumentów. Zobacz film i dowiedz się więcej: