<< Lista aktualności

W czerwcu lecimy do Splitu!

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Chorwacji

 

Nowość w Porcie Lotniczym Wrocław. W letnim rozkładzie znajdzie się Split. Połączenie uruchomi w czerwcu tania linia lotnicza Wizz Air. Można już rezerwować bilety. 

 

Pierwszy lot z Wrocławia do Splitu zaplanowano 20 czerwca. Połączenie będzie realizowane raz w tygodniu – w niedzielę – zgodnie z harmonogramem: wylot z Wrocławia o godzinie 17.30, lądowanie w Splicie o godz. 19.10; wylot ze Splitu o godz. 19.50, lądowanie we Wrocławiu o godz. 21.30. W systemie rezerwacyjnym online przewoźnika są dostępne bilety. Ceny zaczynają się od 129 zł* za podróż w jedną stronę. – Latem Polacy na nowo odkrywali Chorwację. Był to bardzo popularny kierunek. Wiele osób pojechało tam na wakacje samochodem. W tym roku, z uwagi na nowe połączenie lotnicze, Chorwacja może być jeszcze bardziej zachęcająca – przewiduje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. W tegorocznym letnim rozkładzie prawdopodobnie znajdzie się także inna nadmorska miejscowość w Chorwacji – Zadar. To kierunek z siatki lotów taniej linii Ryanair. Pierwsze loty zapowiedziane są na lipiec.

Rozkład coraz bogatszy

Położony nad Adriatykiem Split to druga po Burgas nowość ogłoszona w Porcie Lotniczym Wrocław w ostatnich tygodniach. Takie informacje można traktować jako zwiastun dobrego sezonu. Wiele wskazuje na to, że letni rozkład lotów z Wrocławia będzie bogaty w kierunki i urozmaicony. O to ze wszystkich sił stara się Port Lotniczy Wrocław, jak i linie lotnicze, które coraz śmielej mówią o wznawianiu połączeń. – Wraz z przewoźnikami intensywnie pracujemy nad rozkładem. Na pewno znajdą się w nim popularne kierunki wakacyjne na południe Europy. Nie zabraknie połączeń obsługiwanych przez przewoźników sieciowych do międzynarodowych portów przesiadkowych, z których skorzystają też osoby podróżujące służbowo. Będą także czartery do znanych i lubianych kurortów – zapowiada Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Na oficjalne potwierdzenie rozkładu trzeba poczekać, ale jesteśmy dobrej myśli. Optymistycznie patrzymy w przyszłość i wierzymy, że podróżowanie będzie w kolejnych miesiącach coraz bardziej dostępne – dodaje.

Letni rozkład lotów zacznie obowiązywać pod koniec marca. Gdy tylko będzie w pełni gotowy i potwierdzony, Port Lotniczy Wrocław poinformuje pasażerów. Na obecną chwilę w planie są kierunki od tanich linii lotniczych m.in. Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Burgas, Londyn, Oslo, Kijów, Zadar i Split. Rozkład uzupełnią połączenia od przewoźników sieciowych oraz kierunki czarterowe. Lista może się  zmieniać, więc na ostateczną trzeba jeszcze trochę poczekać. Dwie ostatnie nowości wprowadzone przez Wizz Air – Split i Burgas – pozwalają mieć nadzieję, że kierunków będzie przybywać.