Chorwacka przygoda

ZADAR: pon., śr., pt., ndz.

Zadar to nie tylko odkrywanie uroków plażowania. Miasto jest idealne dla wszystkich, którzy interesują się historią. Idealny mix dla osób, które łączą aktywny wypoczynek z błogim lenistwem.

DNI PODRÓŻY: poniedziałki, środy, piątki, niedziele

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY

 

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

Jak spędzę czas?

Zadar to nie tylko odkrywanie uroków plażowania. Miasto jest idealne dla wszystkich, którzy interesują się historią. Nie brak tam kościołów czy zabytkowych kamienic na Starym Mieście. Warto również wspomnieć, że zadarscy gondolierzy, jako jedyni na chorwackim wybrzeżu, kultywują tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie od XIV wieku i zabierają turystów w morską podróż wokół portu.

Zadar to miasto położone w Dalmacji, nad Adriatykiem, a zarazem mekka turystyczna popularna już w latach 70. i 80. Atrakcją jest m.in. instalacja „organy morza”, czyli kamienne schody przy wybrzeżu grające „muzykę morza”, gdy woda uderza i wlewa się do ich wnętrza. Zadar jest też idealną bazą wypadową do położonego nieopodal Parku Narodowego Kornati – archipelagu 147 wysp i wysepek. Okolice Zadaru słyną z malowniczych gór, jezior, kanionów i wodospadów.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Lotnisko jest zlokalizowane ok. 12 km od centrum miasta. Dojazd jest łatwy. Można skorzystać z autobusu lotniskowego, który jedzie na dworzec główny w Zadarze – bilet kosztuje 25 kun. Można również wynająć samochód na lotnisku lub wcześniej zarezerwować transfer z lotniska do centrum (koszt za 1-3 osób to 18 euro).

Spróbuj koniecznie:

Chorwacka kuchnia jest bardzo różnorodna, a w każdym regionie spotkasz się z innym daniem. Będąc w Zadarze, który słynie ze zdrowego jedzenia koniecznie spróbuj świeżych ryb, mielonych mięsnych paluchów z grilla czy suszonej szynki!

Zapamiętaj:

Zadar to miasto pełne zabytków, niesamowitych widoków, nieoczywistych miejsc i pysznej kuchni! Leć z Wro i sprawdź 🙂

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

ZADAR: pon., śr., pt., ndz.