Aktywne zwiedzanie

SZTOKHOLM ARLANDA

Najlepsza zupa rybna tylko w Sztokholmie.  Leć z Wrocławia na weekend lub na dłużej. Możesz też zaplanować szybką podróż z jednym noclegiem. Ty wybierasz, ile czasu chcesz spędzić w tym fascynującym mieście.

Rozpocznij podróż już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?

Jeśli szukacie pomysł na city break, który Was porwie, jest to propozycja wręcz idealna. Zwiedzanie koniecznie zaczynamy od Gamla Stan, czyli starego miasta, które jest… wyspą.
Potem muzyczne spotkanie w Muzeum ABBY, by w jej rytmie udać się na zwiedzanie Muzeum Vasa, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych okrętów morskich, który ma już blisko 400 lat. Większość z nas kojarzy Sztokholm jako stolicę państwa, w której główne atrakcje stanowi średniowieczna architektura, budynki władz państwa, muzea czy zabytkowe zamki. A gdyby tak poznać ją od zupełnie innej, „zielonej” strony? Niemal połowę powierzchni tego miasta stanowią parki i ogrody. Wędrówkę wokół Sztokholmu warto rozpocząć od najbardziej wysuniętej na północ archipelagu wyspy Archolma i kierować się na południe, statkiem oraz pociągami, w kierunku Landsort. W tym przypadku będzie to najbardziej atrakcyjna trasa, o długości ponad 100 km. Podczas podróży nie można pominąć wysuniętego najbardziej na wschód punktu półwyspu, czyli wysepki Sandom, z której rozpościera się sielski krajobraz malowniczego portu. Kolejnym przystankiem może być wyspa Ingarö, która zachwyca bajkową scenerią okalających ją jezior, lasów oraz wiecznie zielonych łąk. Wyprawę możemy zakończyć na jednej z największych wysp archipelagu – Utö. To prawdziwa oaza spokoju – idealne miejsce na odpoczynek na łonie natury, w otoczeniu naturalnych pastwisk, jezior i lasów. Większość wyspy można przejechać na rowerze – jest to jeden z najpopularniejszych tam środków transportu.

Praktyczne informacje:

Port lotniczy Sztokholm-Arlanda znajduje się w miejscowości Märsta, oddalonej od stolicy Szwecji o 42 km. Najszybciej do centrum dotrzesz z niego często kursującymi pociągami linii Arlanda Express. Transfer z lotniska Sztokholm-Arlanda do Stockholms Centralstation trwa niecałe 20 minut. Do miasta dojedziesz także busem firmy Flygbussarna, które dowiozą Cię do centrum oraz do dzielnic Liljeholmen, Fridhemsplan, Hornstull i Vasterort. Średni czas podróży wynosi 40 minut. Wygodnym rozwiązaniem jest 45-minutowy przejazd taksówką. Jeśli przylot do portu lotniczego odbywa się po północy, do stolicy Sztokholmu dostaniesz się miejskim autobusem nocnym.

Spróbuj koniecznie:

Ryby to bardzo ważny element szwedzkiej kuchni, a zatem na pewno warto zamówić zupę rybną. Gdy będziesz w centrum miasta, koniecznie wstąp do Hötorgshallen – to hala targowo-restauracyjna, w której popularna rybna knajpka Kajsas Fisk serwuje być może najsłynniejszą zupę rybną w mieście. Nie sposób nie wspomnieć też o smażonym śledziu (stekt strömming), za którym przepadają zarówno Szwedzi, jak i turyści. A jeśli chcesz chwycić na szybko coś pożywnego, spróbuj kanapki z krewetkami. Deser? Szwedzka fika będzie świetną okazją do skosztowania w miłym towarzystwie pysznej kawy i cynamonowej bułeczki.

 

 

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

SZTOKHOLM ARLANDA