Italia ti amo!

PALERMO: śr., pt., niedz.

Zaplanuj weekend i leć na słoneczną Sycylię!

DNI PODRÓŻY: środy, piątki, niedziele

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY

 

Rozpocznij podróż już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?
Palermo, czyli kulturalna i ekonomiczna stolica Sycylii, to idealne miasto na spędzenie  weekendu. Niegdyś fenicka kolonia, dziś jawi się jako zabytkowa miejscowość z charakterem. Posiada miejsca, w których z powodzeniem można się wyciszyć. Miejscem, które powinno się odwiedzić jest świątynia znajdująca się nieopodal Palazzo dei Normanni. Gotyk przeplata się tam ze stylem normandzkim i barokiem, co sprawia, że całość tworzy niezwykłą, architektoniczną kompozycję. Z muzeów warto zwrócić uwagę na Museo delle Marionette. Jeśli jesteś miłośnikiem zabawek albo teatru, koniecznie musisz odwiedzić to miejsce. Warto też wybrać się do teatru marionetek. Aktorzy często wchodzą w interakcję z widzami i pozwalają im operować lalkami. Z miejsc turystycznych popularne są też katakumby w Convento dei Cappucini. Wielu uważa, że nie powinny być one udostępnione, a sam pomysł ich zwiedzania budzi spore kontrowersje. A to z powodu szczątków ponad 8000 osób, które są wystawione na widok publiczny.

Palermo to dobra baza wypadowa do zwiedzania Sycylii. Ta wyspa może pochwalić się bogatą historią i przepięknymi widokami. To właśnie tam możesz wdrapać się na jeden z najsłynniejszych wulkanów na świecie – Etnę. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stanowi częsty cel podróży.

Praktyczne informacje

Na miejscu:
Port lotniczy Palermo jest dobrze skomunikowany z centrum miasta. Są trzy drogi aby do niego dotrzeć. Przejazd taksówką wyniesie około 35 euro. Pociąg – 4 euro, a autobusy przewożą podróżnych za około 6 euro.

Spróbuj koniecznie:

Punktem, który koniecznie trzeba odwiedzić jest targowisko Ballaro. Każdy sprzedawca będzie walczył tam o Twoją uwagę. Znajdziesz na nim wszystko, od owoców i warzyw, przez makarony, po świeże ryby. To bardzo ważny punkt na kulinarnej mapie Sycylii.

Zapamiętaj:
Palermo to najludniejsze miasto na Sycylii. Nie traci jednak przy tym na autentyczności.

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

PALERMO: śr., pt., niedz.