Przedłużony weekend

MALTA: wt., śr., pt., sob., ndz.

Na jednej z piękniejszych europejskich wysp możesz spędzić weekend lub tygodniowe/dwutygodniowe wakacje. Jedno jest pewne, lot na Maltę koniecznie trzeba wpisać na listę podróżniczych planów.

DNI PODRÓŻY: wtorki, środy, piątki, soboty, niedziele

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY

 

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?
Jeśli masz do dyspozycji kilka dni – odpocznij, zanurkuj, skosztuj lokalnych przysmaków serwowanych w malowniczych wioskach rybackich. Pamiętaj, że najpiękniejsze piaszczyste plaże znajdziesz w Cirkewwa i Mellieha. Na dłuższy pobyt Malta proponuje atrakcje zarówno dla singli, jak i kilkuosobowych rodzin lub grup przyjaciół. To doskonałe miejsce na letni wypoczynek – klimat jest tu łagodny, a słoneczną pogodę masz gwarantowaną.

Na początek obejrzyj wyspy – Malta to nie jedna, a pięć wysp! Ciekawe jest też zwiedzanie stolicy Valetty, która ma niepowtarzalny klimat, dzięki mieszance kultur i napływowi żeglarzy ze wszystkich stron świata. Warto na miejscu wypożyczy samochód. To tanie i wygodne. Urozmaicona linia brzegowa, głębokie zatoki i półwyspy, a także klifowe skaliste wybrzeża tworzą unikatowy krajobraz tego miejsca. Bogate dziedzictwo archeologiczne i kulturowe wyspy sprawi, że wakacje na Malcie będziesz wspominał jeszcze długo po powrocie do Wrocławia.

Praktyczne informacje:

Na miejscu:
Z lotniska do centrum można dojechać taksówką lub autobusami, które kursują co 20 minut. Wiele hoteli na wyspie oferuje także transfer z lotniska własnym transportem. Na tle innych krajów UE Malta nie jest drogim krajem. Dziennie wystarczający powinien się okazać budżet w wysokości 20 Euro.

Spróbuj koniecznie:
Najpopularniejszymi daniami są przede wszystkim Ross il forn czyli ryż z dodatkiem mięsa wołowego bądź wieprzowego, zapiekany z serem, Torta tal lampuki – pasztet rybny z dodatkiem pomidorów, cebuli oraz szpinaku, a także Timpana – makaron zapiekany z wołowiną. W upalne dni Maltańczycy podają do swoich dań napój ziołowy zwany Kinnie, który w czarowny sposób gasi pragnienie.

Pamiątki z podróży:
Najciekawsze prezenty i pamiątki można znaleźć na pchlim targ w Valletcie w niedzielę rano, w pobliżu City Gate. W dni powszednie targowiska są czynne na Merchants’ Street w Valletcie, a także w Rabacie, Marsaxlokk oraz w Victorii na Gozo.

Zapamiętaj:
Malta to jeden z najciekawszych pomysłów na ekspresowy i niedrogi egzotyczny wypoczynek tego lata. Wylatujesz z Wrocławia i już po 3 godzinach trafiasz prosto w rajski krajobraz, współtworzony przez przyrodę i setki zabytków.

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

MALTA: wt., śr., pt., sob., ndz.