Od piątku do poniedziałku

MALAGA: pon., śr., czw., pt.

Marzysz o urlopie na plaży, w otoczeniu urokliwych miasteczek, gdzie gwar radosnych rozmów przeplata się z zapachem lokalnych specjalności kulinarnych? Leć do Andaluzji! Swoją przygodę rozpocznij koniecznie od Malagi, a później wybierz się w podróż regionie.

DNI PODRÓŻY: poniedziałki, środy, czwartki, piątki

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY

 

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?
Planujesz urlop w hiszpańskiej Maladze? Przygotuj się zarówno na spokojny odpoczynek na rozległej plaży, ale i naprawdę intensywne zwiedzanie. Malaga należy do regionu turystycznego w Andaluzji zwanego „Wybrzeżem Słońca”, czyli Costa del Sol. Nie dziwi zatem, że to jedno z najchętniej wybieranych tanich połączeń z oferty  wrocławskiego lotniska. Krajobraz „rajskiego miasta” tworzą przejrzyste wody Morza Śródziemnego, spokojne zatoczki oraz piękne kamieniste i piaszczyste plaże. Malaga to kurort, w którym intuicyjne oznaczenia miejsc do kąpieli, rozbudowana infrastruktura oraz zadbane przestrzenie sprawiają, że już kilka dni urlopu pozwoli Ci odpocząć. Malaga to też raj dla zapalonych turystów, którzy na wypoczynek mogą przeznaczyć od tygodnia, do dwóch. Drugie co do wielkości miasto w rejonie Andaluzji słynie z zabytków, m.in. monumentalnego rzymskiego Koloseum, a także katedry, która pozbawiona jest jednej z wież, przez co miejscowi zwykli nazywać ją „jednoręką”. Na listę miejsc do zobaczenia wpisz koniecznie słynne muzeum Pabla Picassa. Obiekt jest jednocześnie miejscem urodzenia artysty. Ponadto w Museo Casa Natal zobaczysz zrekonstruowaną pracownię ojca Pabla – Ruiza, a także prześledzisz wszystkie publikacje na temat twórczości malarza.

Praktyczne informacje:

Na miejscu:
Lotnisko w Maladze położone jest kilkanaście kilometrów od centrum miasta. Komunikację zapewniają tu liczne autobusy, pociągi, a nawet kolejka linowa Renfe, która łączy Malagę z innymi miejscowościami Andaluzji. Dojazd do centrum zajmie Ci około pół godziny.

Spróbuj koniecznie:
Specjały Malagi to przede wszystkim owoce morza, których w rejonie położonym tuż nad Morzem Śródziemnym nie brakuje. Kalmary, ośmiornice, ale także potrawy ze świeżymi owocami i warzywami oraz dziczyzna, to główne akcenty tej egzotycznej kuchni. Spróbuj lokalnych specjałów – popularnego wina Malaga, sałatki z gorzkich pomarańczy, a także panierowanych i smażonych w głębokiej oliwie ryb.

Zapamiętaj:
Malaga to rajska kraina słońca, zabytków i oryginalnej kuchni. Z wrocławskiego lotniska wybierz się na krótki i intensywny weekendowy wyjazd lub długie, gorące i niezapomniane wakacje.

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

MALAGA: pon., śr., czw., pt.