Aktywne zwiedzanie

LONDYN: 3-4 x dziennie

Szybkie zakupy czy kilkudniowe zwiedzanie? Do Londynu z wrocławskiego lotniska można polecieć codziennie, co pozwala dogodnie zaplanować swoją podróż. Pomysłów jest mnóstwo. Można też lecieć spontanicznie, Londyn sam zaproponuje to, co ma do zaoferowania najlepszego.

DNI PODRÓŻY: z wrocławskiego lotniska polecisz do Stansted oraz do Luton. Rejsy odbywają się 3-4 razy dziennie.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE CENY

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:
 

Jak spędzę czas?

Londyn tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Dzięki wylotom z wrocławskiego lotniska możesz tu wpaść na szybkie zakupy i imprezę lub kilkudniowe zwiedzanie i poznawanie uroków tego wielokulturowego miasta. W ciągu dnia zobacz koniecznie Opactwo i Katedrę Westminsterską, gdzie spoczywają najznamienitsi pisarze od Kiplinga po Dickensa, ale i uczeni, m.in. Newton czy Darwin. Głowa do góry – bije dla Ciebie piękny Big Ben o średnicy tarczy zegarowej… 7 metrów! Przejdź po Tower Bridge – najpiękniejszym moście zwodzonym świata. Spacery brzegiem Tamizy doprowadzi Cię do siedziby brytyjskiego parlamentu Westminster Hall, Pałacu Buckingham czy Trafalgar Square – centralnego placu Londynu. Oficjalne zwiedzanie zaliczone? Czas na dzielnicę West End z Leicester Square – najbardziej rozrywkowe i szalone miejsce na mapie Londynu. Teatry, kina, restauracje, puby i kluby – tu poznasz smak prawdziwej zabawy. Wpadnij do Chinatown na Soho – liczne sklepy i chińska kuchnia zachwycą Cię swoją różnorodnością. Czas na zakupy? Nie możesz ominąć Oxford Street. To ponad 1,5 kilometra sieciówek, takich jak H&M, ale i nieobecne we Wrocławiu: TopShop i Primark. Londyn to też ekskluzywne domy handlowe – Harrods czy Selfridges. Warto tam zajrzeć szczególnie w okresie gorących wyprzedaży! Zmęczony? Wytchnienie da Hyde Park – piękne i rozległe tereny zielone, gdzie w weekendy spotykają się wszyscy londyńczycy.

Praktyczne informacje:

Na miejscu:

Planując wylot z Wrocławia, do wyboru masz dwa londyńskie lotniska. Z Wizz Air trafisz na Londyn Luton, położonego około 50 km od centrum. Dojazd do Londynu zapewnią pociągi (około 14 funtów), a także dogodne linie autobusowe (13 funtów, a nawet tańsze – 2-9 funtów). Z Ryanair dolecisz na Londyn Stansted, lotnisko położone około 50 km od centrum, do którego dostać się możesz pociągiem (ok. 13 funtów), autobusem (ok. 8-10 funtów). Na dojazdy w obu przypadkach przeznacz około 1,5 godziny.

Spróbuj koniecznie:

Kuchnia angielska to tradycyjne potrawy smażone. Spróbuj angielskiego śniadania z jajkiem, bekonem, kiełbaskami, pomidorami oraz pieczarkami i grzankami, a nabierzesz sił do zwiedzania. Na obiad wybierz się do jednej z licznych restauracji – spróbuj pieczeni z dodatkiem warzyw i ziemniaków lub postaw na popularne smaki indyjskie czy chińskie. Dostępne są, dosłownie, w każdym punkcie Londynu. Czas na przekąskę? Wypróbuj Fish & Chips, czyli frytki z rybą i dodatkami – sosami curry czy sałatkami.

Pamiątki z podróży:

Z Londynu przewieź koniecznie kilka nowych ubrań, które kupisz tu w naprawdę korzystnej cenie. Upoluj również książki swoich ulubionych autorów i wymarzone płyty muzyczne. Rozejrzyj się też za słynnym misiem Paddingtonem – znajdziesz go m.in. w stroju strażnika z Tower albo policjanta.

Zapamiętaj:

Wrocław – Londyn to jedno z najpopularniejszych połączeń wrocławskiego lotniska. Tani przelot, dogodne dni i godzin podróży, a na miejscu mnóstwo atrakcji sprawiają, że to wymarzony kierunek na niezapomniany weekend.

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

LONDYN: 3-4 x dziennie