Aktywne zwiedzanie

KUTAISI: wt., sob.

W Kutaisi rozpocznij swoją przygodę z Gruzją, gdzie must see to Monastyr Gelati. Następnie wybierz się w podróż po okolicznych miasteczkach, pełnych architektonicznych perełek, wspaniałych winnic i kuszących przepysznymi daniami knajpek i restauracji.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY

Rozpocznij podróż już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?
Gruzja, za sprawą niższych cen, wielu atrakcji i pięknych krajobrazów, stała się jednym z głównych celów podróży miłośników zwiedzania. To doskonała alternatywa dla często przeludnionych zachodnich kurortów. Kutaisi – miasto w centrum kraju, stało się poniekąd stolicą tamtejszej turystyki.

Miejsca warte zobaczenia w samym Kutaisi, to przede wszystkim dawne lub obecne obiekty kultów religijnych. Kościoły Belati, Bagrati czy Motsameta zrobią wrażenie na każdym miłośniku architektury. Wieczorem powinieneś się wybrać do Kutaisi Market. Znajdziesz tam targowisko w starym stylu, na którym kupisz wszystko – od świeżych produktów spożywczych, po pamiątki.

Kutaisi to też świetna baza wypadowa do zwiedzania przyrodniczej części Gruzji. Pierwsze miejsce we wszelkich rankingach turystycznych zdobywa Jaskinia Prometeusza. Przeróżne formacje skalne, które tam zobaczysz, wprawiają w osłupienie i zmuszają do zadania sobie pytania – jakim cudem to powstało? Warto też zobaczyć Kanion Okatse. Zwiedzanie go przyprawia o mocne wrażenia, ponieważ trasa wiedzie przez mostki rozwieszone nad kilkudziesięciometrowymi skarpami. Klimatu dodaje też wodospad, który znajduje się w samym centrum kanionu.

Praktyczne informacje

Na miejscu:
Lotnisko znajduje się około 25 kilometrów od Kutaisi, gdzie dojazd ułatwiają mieszkańcy. Często zdarza się, że czekają na przyjezdnych wysiadających z samolotu, oferując podwiezienie. Cena takiej usługi to około 7 lari, czyli 11 zł. Do miasta można też dojechać autobusem Georgian Bus, a koszt przejazdu z lotniska do centrum kosztuje 10 lari.

Spróbuj koniecznie:
Kuchnia gruzińska opiera się na warzywach takich jak papryka oraz na baraninie. Z tradycyjnych gruzińskich potraw warto wyróżnić chaczapuri – chlebki wypełnione mięsem, chinkali czyli pierożki zawijane w stożek i sulguni. To ostatnie to po prostu zapiekany ser z mięsem i warzywami.

Zapamiętaj:
Gruzja to kraj wielu kultur i smaków. Nie rujnuje kieszeni, a do zobaczenia jest tam mnóstwo.

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

KUTAISI: wt., sob.