Na plażę

GDAŃSK: wt., śr., pt., ndz.

Niespełna godzina lotu i nadbałtyckie plaże już w zasięgu ręki. Kto nie tęskni za pyszną rybką z frytkami i nadmorską bryzą? Leć z WRO, chociaż na weekend!

DNI PODRÓŻY: wtorki, środy, piątki, niedziele

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?

Stolica pomorza kryje w sobie wiele ciekawych miejsc. Miasto wolności, które ma za sobą długą i ciekawą historię, obejmującą między innymi strajki w sierpniu 1980 roku, może poszczycić się między innymi pięknym starym miastem. To właśnie tam znajduje się zabytkowy Dwór Artusa – niegdyś miejsce spotkań kupców z całej Europy, dziś oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Spośród ciekawych miejsc wartych odwiedzenia należy wyróżnić Europejskie Centrum Solidarności, mieszczące się nieopodal stoczni. Poznamy tam najnowszą historię Polski, prześledzimy proces tworzenia się „Solidarności” oraz jej dziedzictwo. Oprócz stałej ekspozycji znajdziemy tam też bibliotekę, archiwum, księgarnie i kawiarnie. Spośród obiektów muzealnych warto też wyróżnić muzeum II Wojny Światowej. Zostało otwarte w 2017 roku. Powierzchnia głównej wystawy to ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych, co czyni ją jedną z większych wystaw muzealnych na świecie.

Gdańsk to też świetne miejsce dla miłośników spacerów. Po wizycie na starym mieście, warto odwiedzić Park Oliwski. Zadbane, wystrzyżone alejki, wszechobecne żywopłoty i bogaty ogród zoologiczny sprawią, że poczujesz się idealnie.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy znajduje się około 10 kilometrów od centrum Gdańska. Dostaniemy się tam autobusem numer 210, a cena biletu to 3.80 zł lub pociągiem pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej.

Spróbuj koniecznie:

W Gdańsku znajdziemy kuchnie z całego świata. Jednak specjalnością są tam różnego rodzaju ryby, których możesz spróbować w wielu miejscach. Polecamy zwłaszcza restauracje na pobrzeżu z widokiem na zatokę.

Zapamiętaj:

Gdańsk to miasto, które ma za sobą bogatą historię, ale jednocześnie należy do najnowocześniejszych w Polsce.

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

GDAŃSK: wt., śr., pt., ndz.