Aktywne zwiedzanie

Bolonia

Rozpocznij zwiedzanie już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?
Bolonia, położona między Wenecją a Rzymem, to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy widzieli już oba miasta lub chcieliby schować się przed ich turystycznym zgiełkiem. Nawet kilkudniowa podróż do tego historycznego miasta, które słynie z najstarszego w Europie Uniwersytetu Bolońskiego, pozwoli Ci w pełni nacieszyć się jego unikalną atmosferą. Będąc na miejscu, nie zapomnij zwiedzić głównego placu miasta – Piazza Maggiore. Zobaczysz tam słynną Fontannę Neptuna z figurą wykonaną w brązie z XVI wieku. Przechadzając się po tej gwarnej części Bolonii, z pewnością nie ominiesz Bazyliki San Petronio. Dlaczego? To największy włoski kościół gotycki. Ciekawą atrakcją jest również szklana podłoga w budynku biblioteki miejskiej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom będziesz mógł zobaczyć pozostałości dawnego forum i arterii z czasów Imperium Romanum. Znak rozpoznawczy Bolonii to także Dwie Wieże – wejdź na jedną z nich (Torre degli Asinelli), a zobaczysz pięknie rozciągającą się panoramę miasta. Po udanym dniu wróć na Piazza Maggiore, usiądź w jednej z licznych kafejek i odpocznij. Obserwuj gwarne życie miasta, skosztuj pysznej kawy i spróbuj jednej z lokalnych, kulinarnych specjalności.

Praktyczne informacje:

Na miejscu:
Lotnisko położone jest zaledwie kilka kilometrów od centrum Bolonii. Dojazd i dostanie się tam nie sprawi więc większego kłopotu. Do dyspozycji pozostaje m.in. specjalny autobus, kursujący o dogodnych dla podróżnych porach. Koszt przejazdu to ok. 6 Euro.

Spróbuj koniecznie:
Bolonia od kuchni to przede wszystkim wspaniałe potrawy, charakteryzujące się różnorodnością smaków.  To zasługa uniwersyteckiego charakteru miasta, w którym każdy przyjezdny starał się wprowadzać element miejscowej kuchni. Będąc w Bolonii, spróbuj różnych makaronów – to w końcu przysmak Włochów.

Pamiątki z podróży:
Tortellini, lasagne czy tagliatelle? Z Bolonii przywieź koniecznie kilka różnych makaronów. Zdobądź też przepis na słynny sos boloński – to doskonały dodatek dla lubiących włoskie klimaty. Jego smak będzie Ci przypominał upalane włoskie lato już po powrocie do Wrocławia.

Zapamiętaj:
Bolonia to miasto uniwersyteckie, które zachwyci Cię zabytkami i bogatą kuchnią. Podróż z Wrocławia to gwarancja przygody dla wszystkich poszukujących nowych smaków!

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

Bolonia