Italia ti amo!

BARI

W Bari znajdziemy wszystko, co we Włoszech najlepsze – świetną kuchnię, wspaniałe zabytki, piękne plaże i słońce.

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

Jak spędzę czas?
Bari to stolica regionu Apulia, który słynie z pięknych plaż i niesamowitych widoków. Każdy turysta, który jest spragniony słońca i wrażeń powinien tam zajrzeć. Apulia oferuje dostęp do dwóch mórz: Jońskiego i Adriatyckiego. Miejsca, które pozwolą Ci poznać istotę regionu to m.in. Trani i Barletta. Charakteryzują je szerokie plaże, bliskość morza i imponująca romańska zabudowa.

W samym Bari warto zobaczyć bazylikę San Nicola. Uważana jest za symbol miasta i jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej we Włoszech. Jest celem pielgrzymek zarówno dla katolickich, jak i prawosławnych wiernych. Jej początki sięgają 1087 roku. Równie imponujące są ruiny katedry. Za cenę biletu – 3 euro, obejrzysz pamiętające wiele historii mury oraz poznasz ich niezwykłą przeszłość.

Opcją na jednodniową wycieczkę jest wizyta w Monopoli a Mare. Miasteczko zostało zbudowane z białego wapienia i marmuru. Jest bardzo klimatyczne –  na każdym kroku można tu odczuć spokój włoskiej prowincji. Piaszczysta plaża znajduje się tuż obok, więc sposobów na spędzenie popołudnia znajdzie się co najmniej kilka.

Praktyczne informacje

Na miejscu:
Lotnisko zlokalizowane jest 12 km od centrum miasta. Podróż tam jest bardzo łatwa. Do miasta kursuje autobus linii 16, za który zapłacimy ok. 1,5 euro. Również na lotnisko dojedziemy pociągiem, a za bilet zapłacimy ok.5 euro.

Spróbuj koniecznie:
Włoskiej kuchni nikomu nie trzeba przedstawiać. Lasagne, spaghetti i pizza to potrawy, które znajdziecie tam na każdym kroku. Warto też spróbować owoców morza, które w tym regionie są jedzone wyjątkowo chętnie.

Zapamiętaj:
Bari to świetne miejsce na poznanie południa Włoch. Cisza i spokój to dwa słowa, które  najpełniej charakteryzują ten region.

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

BARI