Wakacje w pełni


Pierwsi wrocławscy podróżni polecieli już na wakacje z biurem podróży do Tirany w Albanii i Kefalonii w Grecji. Oba kierunki to nowości w letniej siatce lotów, które bardzo szybko zyskały dużą popularność. - Albania to niewielki i wciąż nieodkryty kraj, do którego turystów przyciągają zabytki, ciągnące się kilometrami szerokie plaże, dobra kuchnia, a zwolenników aktywnego wypoczynku – liczne możliwości uprawiania sportów wodnych – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. – Z kolei Grecja już od kilku sezonów cieszy się bardzo dużą popularnością. Kefalonia podtrzymuje ten trend – dodaje.

W sumie w ofercie biur podróży na lato 2017 z wylotem Wrocławia znalazło się ponad 20 kierunków – najwięcej do Grecji (między innymi Kreta, Zakinthos czy Rodos) i Hiszpanii (między innymi Fuerteventura, Gran Canaria czy Lanzarote). Podróżujący z Wrocławia mogą  wybierać spośród wielu popularnych kurortów w Portugalii, Bułgarii, na Sycylii, w Turcji czy Egipcie. Wycieczki organizowane przez biura podróży są wciąż w sprzedaży.

Letni rozkład lotów to również rekordowa liczba połączeń niskokosztowych. W tym roku przybyło lotów na południe Europy. Są wśród nich dwie nowości – Lizbona i Palma na Majorce. Po zimowej przerwie wróciły popularne niskokosztowe kierunki wakacyjne – Alicante, Malaga, Wenecja i Kreta (Chania). Nadal dostępne są popularne kierunki całoroczne. Między innymi Madryt, Teneryfa, Barcelona czy Rzym. Rozwijają się też połączenia na wschód Europy. Po sukcesie Kijowa, do siatki dołączyło tanie połączenie do Lwowa (Wizz Air). Nowością są także loty do Reykjaviku (Wizz Air). W sumie w sezonie letnim do dyspozycji podróżnych jest blisko 70 kierunków.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę