Z Wrocławia na Islandię


Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Reykjaviku. Rejsy na Islandię będą realizowane przez linie Wizz Air dwa razy w tygodniu. To kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska.

– Jestem przekonany, że nowa trasa powtórzy sukces naszych tegorocznych, letnich nowości, a więc Lizbony, Majorki i Lwowa, które notują bardzo dobre wskaźniki wypełnień samolotów. Islandia to ze względu na przyrodę i atrakcje turystyczne miejsce niezwykle ciekawe o każdej porze roku, a na dodatek wciąż jeszcze nieodkryte – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Samoloty do Reykjaviku będą latały dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. Poza Islandią Wizz Air lata z Wrocławia jeszcze w 9 kierunkach. Najwięcej do Anglii: Londyn Luton, Doncaster Sheffield i Birmingham. Przewoźnik proponuje również dwa skandynawskie połączenia (Oslo Torp i Sztokholm Skavsta) i dwa na Ukrainę (Kijów i Lwów). Siatkę uzupełniają Dortmund i Eindhoven.

Wizz Air działa na wrocławskim lotnisku od 2006 roku. Wtedy uruchomił swoje pierwsze połączenie do Dortmundu. Cztery lata później otworzył we Wrocławiu swoją bazę operacyjną, w której obecnie stacjonuje samolot Airbus A320 i pracuje 35 osób. W 2016 roku świętował we Wrocławiu swojego 45-milionowego pasażera w Polsce. Tylko we Wrocławiu w 2016 roku przewoźnik obsłużył 367 tys. osób. Plany na ten rok, zgodnie z jego zapowiedziami, to minimum pół miliona pasażerów, czyli o 25% więcej.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę