Majówka last minute


Majówka 2017 sprzyjać będzie dłuższym wylotom. 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 w środę. Urlop 2 maja pozwoli świętować 5 dni, a dodatkowy – 4 i 5 maja – 9 dni. Dzięki połączeniom niskokosztowym z Wrocławia polecimy bezpośrednio do Paryża*. Czasu na pewno wystarczy, by zobaczyć Katedrę Notre Dame, Wieżę Eiffla, Dzielnicę Łacińską, Montmartre, przespacerować się Champs-Elysees i odwiedzić Luwr czy jedno z innych, znanych na całym świecie muzeów sztuki. Reszta czasu z przyjemnością upłynie Ci na zaglądaniu w urocze zakątki paryskich ulic, podziwianiu artystycznych wystaw i piciu wina w romantycznych ogródkach kawiarni.

Tegoroczna majówka daje również okazję, by odwiedzić Londyn**. Stolica Wielkiej Brytanii tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Koniecznie warto zobaczyć Opactwo i Katedrę Westminsterską, gdzie spoczywają najznamienitsi pisarze, ale i uczeni, między innymi Newton czy Darwin. Będąc w Londynie obowiązkowo trzeba obejrzeć Big Bena, a także najpiękniejszy most zwodzony świata – Tower Bridge. Z kolei spacery brzegiem Tamizy poprowadzą do siedziby brytyjskiego parlamentu Westminster Hall, Pałacu Buckingham czy Trafalgar Square – centralnego placu Londynu.

Ciekawą propozycją jest Bolonia***. Tutaj spacer warto rozpocząć od Piazza Maggiore, czyli głównego placu Starego Miasta. Góruje nad nim jedna z najpiękniejszych świątyń w Europie – Bazylika San Petronio. Dalej, po krótkim spacerze, ukazuje się kolejna atrakcja – Dwie Wieże, które stanowią znak rozpoznawczy miasta. Warto wspiąć się po blisko 500 stopniach, by w nagrodę cieszyć się widokiem na góry. Bolonia słynie również z wyśmienitej kuchni, gdzie warto spróbować ręcznie robionych makaronów lub jedynej w swoim rodzaju pizzy z pieca

*Ryanair – 628 zł – w terminie 04.05-07.05, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 14.04).
**Ryanair – 258 zł – w terminie 04.05-06.05, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 14.04).
***Ryanair – 638 zł – w terminie 03.05-07.05, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 14.04).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę