Aktywne zwiedzanie

TURYN

Turyn jest świetną bazą wypadową do zwiedzania Piemontu. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz do szczęścia: urokliwe krajobrazy, góry i jeziora, wyśmienitą kuchnię oraz oczywiście najlepszą na świecie kawę.

Rozpocznij podróż już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?

Turyn, stolica Piemontu, znana jest głównie z klubu piłkarskiego Juventus oraz z przepięknych krajobrazów, jakie zapewniają zapierające dech w piersiach Alpy. To też miasto słynące z wielu zabytków i architektonicznych perełek, takich jak Palazzo Carignano, Mole Antonelliana czy też katedra Metropolitalna św. Jana Chrzciciela, w której znajduje się Całun Turyński będący ważną relikwią chrześcijańską. Wielu turystów wybiera się do Piemontu, by rozkoszować się wspaniałą kuchnią, ale region zaprasza też do aktywności na łonie natury.

🚗Ciekawostka dla fanów motoryzacji: koniecznie zajrzyjcie do dzielnicy Lingotto, gdzie znajduje się Muzeum Motoryzacji oraz fabryka samochodów FIAT. Kolekcja liczy 200 oryginalnych aut 80 różnych marek. Przedstawiona tutaj historia motoryzacji to nie tylko historia środka transportu, ale prawdziwa podróż w czasie i nawiązania do wielu wydarzeń, które miały wpływ na losy świata. Odnajdziemy to odniesienia np. do szerokich dróg amerykańskich, lat 60-tych, ale także do obalenia Muru Berlińskiego.

Praktyczne informacje:

Dojazd z lotniska w Turynie do centrum jest naprawdę łatwy, zarówno dla osób podróżujących samochodem, jak i dla osób podróżujących komunikacją miejską, dzięki sprawnym połączeniom autobusowym i kolejowym oraz wygodnej infrastrukturze drogowej. Ze wszystkich dostępnych opcji transportu najszybszym i najtańszym sposobem jest skorzystanie z pociągu, który łączy lotnisko ze stacją Dora na obrzeżach Turynu. Stamtąd dotarcie do centrum autobusem Dora Express jest bardzo łatwe. Nieco droższy i wolniejszy jest bezpośredni autobus wahadłowy, który jednak zapewnia wygodę bez konieczności przesiadki.  Dobrym rozwiązaniem są też taksówki, jeśli jedziesz z kilkoma osobami, koszt nie będzie zbyt wygórowany. Jeśli wolisz większą swobodę, możesz oczywiście wypożyczyć samochód. Więcej informacji: TUTAJ

Spróbuj koniecznie:

Piemoncka gastronomia słynie z wykwintnych win, serów i trufli. Warto zajrzeć na uliczne targowisko Porta Palazzo, gdzie znajdziemy rozmaite produkty regionalne. Czy wiesz, że jedna z żartobliwych miast Turynu to Grissinopoli? W 1679 roku następca tronu, dziewiętnastoletni Wiktor Amadeusz nie mógł jeść chleba i lekarz stworzył dla niego przepis na lekkostrawne grissini, które wciąż zachwycają świat.

 

 

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

TURYN