Od piątku do poniedziałku

OSLO GARDERMOEN: pn., pt.

Bezpośrednie loty na główne lotnisko Oslo to jeszcze lepsza okazja, by wygodnie lecieć do stolicy Norwegii. Czy można wyobrazić sobie lepszy początek weekendu?

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DNI PODRÓŻY: poniedziałki, piątki

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

Jak spędzę czas?
Norweskie białe noce sprawiają, że latem zaciera się granica między dniem i nocą. Dzięki temu, że w Oslo zmrok zapada tylko na chwilę, nawet krótki pobyt naprawdę możesz wykorzystać w pełni. Stolica jest największym miastem w Norwegii, ale mimo to jej najbardziej znane atrakcje są w zasięgu 15 minutowego spaceru. Trzy dni wystarczą, aby poczuć morski klimat, przechadzając się portowym nadbrzeżem, poznać historię średniowiecznej twierdzy Akershus i Muzeum Łodzi Wikingów oraz odwiedzić ratusz, w którym odbywa się ceremonia rozdania nagród Nobla. Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, do listy kulturalnych atrakcji dopisz wizytę w Muzeum Narodowym, w którym podziwiać można słynny „Krzyk” Edvarda Muncha, a także wizytę w imponującym gmachu Opery, z której dachu roztacza się widok na miasto.

Praktyczne informacje:
Lotnisko Gardermoen oddalone jest o 47 km od centrum. Jest bardzo dobrze skomunikowane, dlatego dojazd z i do lotniska jest szybki i bezproblemowy. Żeby dojechać z Gardermoen do centrum Oslo, można skorzystać zarówno z pociągu, jak i autobusu. Oczywiście na lotnisku dostępne są również taksówki oraz wypożyczalnie samochodów.

Spróbuj koniecznie:
Świeżych norweskich ryb, zwłaszcza słynnego w Polsce norweskiego łososia. Jesteś miłośnikiem niecodziennych wrażeń kulinarnych? Skuś się na karmelowy ser lub kotlet z renifera, łosia, a nawet wieloryba.

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

OSLO GARDERMOEN: pn., pt.