Oderwij się na kilka dni

Odessa

Rozpocznij swoją podróż już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE
Kliknij i sprawdź jak do nas dotrzeć.

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
Kliknij i sprawdź więcej informacji o cenach i parkingu.

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Ukraiński kurort to przede wszystkim doskonały wybór dla miłośników historii, kinematografii oraz literatury. Na najsłynniejszym deptaku Odessy, ulicy Deribasowskiej, znajduje się dom, w którym mieszkał Adam Mickiewicz. Miłośnicy kina nie mogą oczywiście pominąć wizyty na słynnych schodach potiomkinowskich uwiecznionych w klasyku kina niemego, czyli „Pancerniku Potiomkin” Siergieja Eisensteina. Kurort, mimo iż zbudowano go 200 lat temu, to prawdziwa perełka architektoniczna. Korzystając z pobytu w Odessie koniecznie trzeba zwiedzić gmach Teatru Opery i Baletu, filharmonię czy spektakularny budynek dworca kolejowego.

Jak spędzę czas:
Korzystając z pobytu w Odessie koniecznie trzeba zwiedzić gmach Teatru Opery i Baletu, filharmonię czy spektakularny budynek dworca kolejowego.

Na miejscu:
Z lotniska do centrum dojedziesz autobusem numer 117 lub trolejbusem numer 14.

Spróbuj koniecznie:
Kuchnia odeska to połączenie kilku różnorodnych kuchni: żydowskiej, rosyjskiej, ukraińskiej i orientalnej. Spróbuj koniecznie barszcz czerwony z dymką lub słoniną, forszmak żydowski czyli pasta na bazie śledzi lub małe gołąbki warzywne.

Zapamiętaj:
Odessa to doskonałe rozwiązanie dla turysty: o nocleg tu łatwo, komunikacja jest sprawna (metro, tramwaje, autobusy), a na brak rozrywek nikt narzekał nie będzie.

Znajdź i kup bilet w najniższej cenie przez naszą wyszukiwarkę

Odessa