Po wylądowaniu

Plan terminaluKontrola celna
Po wylądowaniu na wrocławskim lotnisku pasażerowie, których samolot zatrzymał się na oddalonym od terminalu stanowisku, zostaną dowiezieni do terminalu autobusem lotniskowym. Podróżni, przylatujący z krajów należących do strefy Schengen zostaną skierowani odpowiednią ścieżką. Wszyscy, którzy mają ze sobą bagaż kabinowy powinni udać się do hali odbioru bagażu, a następnie do wyjścia. Podróżujących w strefie Schengen nie dotyczy kontrola dokumentów. Przylatujący z krajów spoza strefy Schengen zostaną skierowani do stanowiska kontroli dokumentów, a następnie do hali odbioru bagażu.

Jeżeli pasażer przywozi towary przewyższające ulgi celne, powinien skierować się na czerwoną linię do stanowiska oznaczonego „TOWARY DO ZGŁOSZENIA I DEKLARACJE DEWIZOWE”, znajdującego się przy wyjściu z hali odbioru bagażu.
Zieloną linią przechodzą wszyscy ci, którzy nie mają nic do zgłoszenia, jednak należy pamiętać, że funkcjonariusz celny ma prawo dokonać kontroli każdego pasażera. Więcej informacji na temat przepisów celnych znajdą Państwo tutaj lub kontaktując się bezpośrednio ze służbą celną na lotnisku: tel. +48 71 35 75 979 (telefon całodobowy).

Zagubiony bagaż
Jeśli Twój bagaż się zagubił lub uległ uszkodzeniu, udaj się do biura zagubionego bagażu, znajdującego się w hali przylotów w części ogólnodostępnej (sprawdź na planie terminalu). Szkoda musi zostać zgłoszona natychmiast po przylocie, w przeciwnym razie reklamacja może nie zostać rozpatrzona.
Telefon do biura zagubionego bagażu: 71 35 81 387
W biurze zagubionego bagażu można pytać też o przedmioty pozostawione na pokładzie samolotu. W sprawie przedmiotów zagubionych na lotnisku i w terminalu prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 71 35 81 419.

Wypożyczalnie samochodów
Jeśli chcesz wypożyczyć samochód na lotnisku, w hali przylotów w części ogólnodostępnej znajdziesz przedstawicieli firm zajmujących się wynajmem samochodów. Zobacz więcej

Dojazd do centrum
Z lotniska można w szybki i wygodny sposób dostać się do centrum Wrocławia. Szczegółowe informacje na temat dojazdu dostępne są tutaj


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF