Odprawa biletowo-bagażowa

Jeśli pasażer dokonuje odprawy na lotnisku, po przybyciu na miejsce powinien sprawdzić na monitorach systemu informacyjnego znajdujących się we wszystkich strefach terminalu, przy którym stanowisku dokonywana jest odprawa na dany rejs. Stanowiska odprawy biletowo-bagażowej (check-in) znajdują się w części ogólnodostępnej terminalu (sprawdź na planie lotniska). Tam podróżny okazuje bilet lub potwierdzenie rezerwacji i dokument tożsamości (oraz inne dokumenty, jeżeli są wymagane) i nadaje bagaż, który jest odpowiednio oznakowany i po przejściu kontroli bezpieczeństwa oraz kontroli celnej (jeżeli jest wymagana) -  kierowany jest do samolotu. Następnie pasażer otrzymuje kartę pokładową (boarding pass) z dołączonym do niej potwierdzeniem nadania bagażu (niezbędne przy ewentualnej reklamacji bagażowej). Karta pokładowa upoważnia do wejścia na pokład samolotu, a także uprawnia do robienia zakupów w strefie po kontroli bezpieczeństwa.


OGÓLNE WARUNKI PODRÓŻY

Czas otwarcia i zamknięcia stanowisk odpraw regulują przepisy poszczególnych linii lotniczych. Prosimy o dokładne zapoznanie się z warunkami podróży przewoźników w momencie dokonywania rezerwacji biletów.

Kliknij na logo przewoźnika, aby sprawdzić szczegółowe informacje.

 

Zalecamy pasażerom wczesne zgłaszanie się do odprawy, a w przypadku odprawy online – dokonania odprawy we wskazanym przez linię lotniczą czasie. Przewoźnik zastrzega sobie prawo do anulowania rezerwacji i niewpuszczenia na pokład osób, które nie dokonają odprawy w wymaganym przez przewoźnika terminie.

Powrót do Na lotnisku – poradnik


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF