SYCYLIA – wyspa słońca.

Na słoneczną Sycylię – prosto do Palermo zabierze nas linia lotnicza Ryanair.

Opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: czwartek 07:10/ Powrót do Wrocławia: niedziela 12:25 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: niedziela 07:10/ Powrót do Wrocławia: czwartek 12:25 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: niedziela 07:10/ Powrót do Wrocławia: niedziela 12:25 (8 lub 15 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

 

REZERWUJ ONLINE:

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

Jak spędzę czas?

Palermo, czyli kulturalna i ekonomiczna stolica Sycylii, to idealne miasto na spędzenie  weekendu. Niegdyś fenicka kolonia, dziś jawi się jako zabytkowa miejscowość z charakterem. Posiada miejsca, w których z powodzeniem można się wyciszyć. Miejscem, które powinno się odwiedzić jest świątynia znajdująca się nieopodal Palazzo dei Normanni. Gotyk przeplata się tam ze stylem normandzkim i barokiem, co sprawia, że całość tworzy niezwykłą, architektoniczną kompozycję. Z muzeów warto zwrócić uwagę na Museo delle Marionette. Jeśli jesteś miłośnikiem zabawek albo teatru, koniecznie musisz odwiedzić to miejsce. Warto też wybrać się do teatru marionetek. Aktorzy często wchodzą w interakcję z widzami i pozwalają im operować lalkami. Z miejsc turystycznych popularne są też katakumby w Convento dei Cappucini. Wielu uważa, że nie powinny być one udostępnione, a sam pomysł ich zwiedzania budzi spore kontrowersje. A to z powodu szczątków ponad 8000 osób, które są wystawione na widok publiczny.

Palermo to dobra baza wypadowa do zwiedzania Sycylii. Ta wyspa może pochwalić się bogatą historią i przepięknymi widokami. To właśnie tam możesz wdrapać się na jeden z najsłynniejszych wulkanów na świecie – Etnę. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stanowi częsty cel podróży.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Port lotniczy Palermo jest dobrze skomunikowany z centrum miasta. Są trzy drogi aby do niego dotrzeć. Przejazd taksówką wyniesie około 35 euro. Pociąg – 4 euro, a autobusy przewożą podróżnych za około 5 euro.

Spróbuj koniecznie:

Punktem, który koniecznie trzeba odwiedzić jest targowisko Ballaro. Każdy sprzedawca będzie walczył tam o Twoją uwagę. Znajdziesz na nim wszystko, od owoców i warzyw, przez makarony, po świeże ryby. To bardzo ważny punkt na kulinarnej mapie Sycylii.

Zapamiętaj:

Palermo to najludniejsze miasto na Sycylii. Nie traci jednak przy tym na autentyczności.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF