PODGORICA – Czarnogóra na wyciągnięcie ręki. POŁĄCZENIE SEZONOWE

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!


DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE


PARKING: TANIO I KOMFORTOWO

 

REZERWUJ ONLINE:

 

NA LOTNISKU:

Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

Jak spędzę czas?

Stolica Czarnogóry zachwyci zwłaszcza miłośników nieodkrytej turystyki. Jeśli jesteś fanem długich spacerów, a przy tym chcesz spędzić wakacje w miejscu innym niż wszyscy – Podgorica będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Miasto oferuje nie tylko klimatyczne miejsca i zabytki architektury, ale też możliwość zwiedzania urokliwych okolic i spektakularnych okoliczności przyrody.

Wśród atrakcji Podgoricy znajdziemy między innymi wieżę zegarową zbudowaną jeszcze w XVIII wieku przez Turków. Zachowała się w dobrym stanie, pomimo zniszczeń wojennych. Często odwiedzany jest również pomnik Włodzimierza Wysockiego – wykonany z lustrzanego materiału, co tworzy intrygujący efekt. Turyści kierują się również w stronę cerkwi – Saborni Hram Hristovog Vaskrsenja. Według wielu, to jedna z najpiękniejszych cerkwi w Europie.

Podgorica, jak i cała Czarnogóra ma też wiele do zaoferowania pod względem krajobrazów. Wrażenie robi zwłaszcza rzeka Moraca oraz jej kaniony. Niesamowite widoki, jakie można tam ujrzeć zapiszą się w pamięci każdego, kto zdecyduje się na podróż w to miejsce. Warto również wspomnieć, że podróż do Podgoricy może być świetną bazą wypadową do zwiedzania całej Czarnogóry z jej malowniczym wybrzeżem i górskimi kanionami, ale i pobliskiej Albanii, która również oferuje mnóstwo atrakcji.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Lotnisko jest zlokalizowane ok. 12 kilometrów od centrum Podgoricy. Dostać tam możesz się taksówką. Koszt kursu to od 5 do 10 euro. Zależy od korporacji taksówkarskiej, którą wybierzesz.

Spróbuj koniecznie:

Jedną z najbardziej popularnych potraw w Czarnogórze jest Cevapcici – grillowane „paluszki” z mielonego mięsa z przyprawami oraz Pljeskavica, duży kotlet z mielonego mięsa. Oba dania zachwycą wszystkich smakoszy.

Zapamiętaj:

Podgorica to świetne miejsce, z którego możesz poznać zarówno Czarnogórę, jak i Albanię.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF