KRETA - królowa greckich wysp. POŁĄCZENIE SEZONOWE

 

Opcje podróży

  Znajdź najlepszą ofertę cenową:

  Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

  DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

  PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

  REZERWUJ ONLINE:

   

  NA LOTNISKU:

  Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

   

  Przewoźnik:

   

   

   

   

   

   

  Jak spędzę czas?

  Magiczne atrakcje Krety sprawiają, że to jeden z najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków oferowanych przez tanie linie z Wrocławia.  Kilka dni wystarczy, by przeżyć tam wakacje życia. Odpocznij na najpiękniejszej greckiej plaży w Elafonisi, wykąp się w morzu Kreteńskim lub Libijskim, zobacz wąwóz Samari, antyczne miasta i odwiedź tawerny oferujące pyszne wino oraz lokalne przysmaki z owoców morza, serów i oliwek. Grecka wyspa oferuje coś dla ciała, ale i coś dla ducha - w czerwcu na Krecie odbywa się Festiwal Wina w Rethymnonie, w połowie sierpnia Festiwal Rodzynek w Sitii, a w październiku Festiwal Kasztanów w Elos – nie przegap! Wspaniałe wspomnienia po powrocie do Wrocławia, gwarantowane. Jeśli planujesz dłuższy pobyt na Krecie, wynajmij samochód lub skuter i zwiedź wyspę. To wygodne, szybkie i niedrogie. Samodzielne zwiedzanie to wyzwanie godne prawdziwego podróżnika!

   

  Praktyczne informacje:

  Na miejscu:

  Do centrum miasta Chania można dojechać taksówką lub autobusem, który kursuje trzy razy dziennie (o godz. 7:15, 10:30 i 19:30). Z Chanii na lotnisko kursują autokary o godz. 6:00, 9:00 i 18:30. 30-minutowy przejazd kosztuje ok. 2,10 Euro.

  Wypożyczenie samochodu przed sezonem to wydatek rzędu 70-80 Euro/trzy dni. Motocykl czy skuter można wypożyczyć w większości miejsc, w których przebywają turyści. Ceny zaczynają się od 15–20 Euro/dzień.

  Spróbuj koniecznie:

  Podobno dieta śródziemnomorska jest najzdrowsza na świecie – warto to sprawdzić samemu. Spróbuj takich potraw, jak horiatiki – sałatki z pomidorów, cebuli, ogórka, oliwek i sera fety, dolmadakii – ryżu zawijanego w liście winogron lub kwiaty cukinii albo fasolady – greckiej zupy fasolowej.

  Pamiątki z podróży:

  Przepiękne wyroby garncarskie z Marites lub tkackie z Angonii to idealna pamiątka lub prezent z podróży. Oferują je sklepy na całej wyspie, ale najtaniej  kupisz je bezpośrednio od producentów – lokalnych rzemieślników.

  Zapamiętaj:

  Nieważne, czy planujesz długi urlop czy kilkudniowy wypoczynek – już dziś podejmij decyzję o podróży na Kretę. Po 3 h lotu z Wrocławia kraina słońca, wina i oliwek  będzie Twoja!