Faro – perła południowej Portugalii. POŁĄCZENIE SEZONOWE

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!


DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE


PARKING: TANIO I KOMFORTOWO

 

REZERWUJ ONLINE:

 

NA LOTNISKU:

Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

 

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?

Faro to przede wszystkim idealny kierunek dla turystów spragnionych słońca oraz pięknych widoków. Tamtejsze plaże urzekają swoim urokiem i niesamowitą atmosferą, a pogoda zawsze dopisuje. To również idealny punkt startowy dla chcących zwiedzić południową część Portugalii.

Do najbardziej znanych atrakcji tego miejsca należy jaskinia Benagil. Znajduje się nieopodal miasta i jest świetnym rozwiązaniem dla miłośników plaż i skalistych wybrzeży, a to dlatego, że łączy w sobie te dwie cechy. Jest usytuowana wśród skalnych ścian, a dzięki otwartemu sklepieniu, dociera do niej dużo słońca.

Inną atrakcją jest Palácio de Estoi, które zachwyci każdego miłośnika architektury. Oko ucieszy również widok przepięknych ogrodów, które rozpościerają się wokół. Sam pałac jest bogato zdobiony, a obecnie funkcjonuje również jako hotel, co jest nie lada gratką dla wszystkich, którzy chcą spróbować mieszkania w „królewskich” warunkach.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Port Lotniczy Faro znajduje się bardzo blisko miasta. Taksówką dostaniemy się do niego w niecałe 20 minut i zapłacimy ok. 12 euro.

Spróbuj koniecznie:

Kuchnia portugalska jest znana na całym świecie. Bogata jest przede wszystkim w owoce morza. Hitem jest Adega da Marina – potrawa z ryb na czele z miecznikiem, pagrusem różowym i grillowanym strzępielem

Zapamiętaj:

Faro to świetny punkt wypadowy, dzięki któremu poznasz Portugalię oraz jej uroki.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF