AMSTERDAM – uwaga, przyciąga!

Kiedy polecę?

Do Amsterdamu polecisz z liniami KLM.

Przykładowe opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: poniedziałek 14:10/ Powrót do Wrocławia: środa 13:40 (2 dni)
  • Wylot z Wrocławia: wtorek 14:10/ Powrót do Wrocławia: piątek 13:40 (3 dni)
  • Wylot z Wrocławia: środa 14:10/Powrót do Wrocławia: środa 13:40 (7 lub 14 dni)

   Znajdź najlepszą ofertę cenową:

   W sekcji „Wylot”, „Powrót” wybierz „Cały miesiąc” i znajdź najkorzystniejszą cenę.

   Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

    

   DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

   PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

    

   REZERWUJ ONLINE:

    

   NA LOTNISKU:
   Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

    

   Przewoźnik:

   KLM

    

   Jak spędzę czas?

   Miasto setek kanałów, ponad 7 tys. zabytków i miliona rowerów to jedna z najciekawszych metropolii na świecie. Przyjemność sprawiają spacery po wąskich uliczkach i mostkach, a także odkrywanie zaułków i knajpek, ale w Amsterdamie znajdziesz mnóstwo atrakcji.

   Jeśli kochasz sztukę, koniecznie odwiedź Rijksmuseum. To prawdziwa świątynia słynnego malarstwa flamandzkiego. Zobaczysz tam najbardziej znane dzieła m.in. Rembrandta i Jana Vermeera. Niedaleko znajduje się także Muzeum van Gogha, gdzie zebrano najważniejsze obrazy tego mistrza.

   Z kolei w Muzeum Morskim (Scheepvaartmuseum) poznasz historię holenderskiej żeglugi z czasów, gdy to państwo było handlowym morskim imperium, a Amsterdam światowym centrum finansowym.

   Żelaznym punktem zwiedzania Amsterdamu jest też dzielnica de Vallen, zwana potocznie Dzielnicą Czerwonych Latarni, ale warto też zobaczyć dzielnicę Jordann, z kameralnym klimatem. Z kolei panoramę miasta można podziwiać z wieży kościoła Westerkerk (najwyższej w centrum).

   Jeśli wybierzesz się do Amsterdamu, od razu zaplanuj czas na rejs po kanałach. Miasto widziane od tej strony jest fascynujące. A odpoczniesz w przepięknym parku Vondelpark. Najlepszym środkiem transportu po Amsterdamie jest oczywiście rower. W ten sposób zobaczysz najwięcej i najwygodniej.

   Przed wyjazdem sprawdź program wydarzeń. Amsterdam to także centrum życia kulturalnego w Holandii. Tam zawsze dzieje się coś wartego uwagi.

    

   Praktyczne informacje

    

   Na miejscu:

   Lotnisko Amsterdam Schiphol znajduje się ok. 18 km od centrum miasta. Najszybciej i najwygodniej dojedziesz tam pociągiem podmiejskiej linii M lub M31 (ok. 15 minut do stacji Centraal). Dworzec kolejowy znajduje się w podziemiach lotniska. Możesz też wybrać autobus – na przykład linią 197 dojedziesz pod samo Rijsksmuseum (podróż do centrum trwa ok. 30 minut). Przystanki autobusów ulokowane są na stanowisku A7 (naprzeciw hali przylotów nr 2).

   Spróbuj koniecznie:

   Holenderską specjalnością są przekąski, jak frytki z majonezem czy śledzie marynowane (Hollandse Nieuwe, haring). Koniecznie spróbuj też holenderskich serów – wybór smaków, aromatów, kolorów i rodzajów przyprawia o zawrót głowy. A na słodko Stroopwafels, czyli wafle przekładane karmelem (pyszne do kawy).

    

   Zapamiętaj:

   Amsterdam to jedna z najciekawszych metropolii świata. Przyciąga malowniczą scenerią kanałów, kamienic i ponad 7 tys. zabytków, a także niepowtarzalną atmosferą.


   Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF