REYKJAVIK – odkryj klimat Islandii

Kiedy polecę?

Przykładowe opcje podróży

Samoloty na trasie z Wrocławia do stolicy Islandii latają w każdy poniedziałek, środę i piątek. Dzięki temu łatwo zaplanujesz city break (na przykład: wylot w środę, powrót w sobotę) lub dłuższy pobyt połączony z gruntownym zwiedzaniem wyspy.

  • Wylot z Wrocławia: poniedziałek 15:50/ Powrót do Wrocławia: sobota 00:35 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: piątek 15:50/ Powrót do Wrocławia: wtorek 00:35 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: piątek 15:50/ Powrót do Wrocławia: sobota 00:35 (7 lub 14 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Jak spędzę czas?

Stolica Islandii to stosunkowo niewielkie miasto, ale żyje jak metropolia. W Reykjaviku jest kilkaset knajpek i restauracji, ciekawe stare miasto i sporo intrygującej, nowoczesnej architektury. Wielką atrakcją jest kąpiel w Błękitnej Lagunie, miejscu znajdującym się niedaleko Rejkiawiku. Woda przez cały rok ma tam temperaturę ok. 70 stopni C. Źródeł geotermalnych jest na Islandii mnóstwo.

Wyspę można objechać w ciągu jednego dnia, choć warto zatrzymać się tu na dłużej, podziwiając zwłaszcza spektakularną islandzką przyrodę. Godne polecenia są m.in. Dettifoss, czyli największy wodospad w Europie, pola lawowe i obszary wulkaniczne wyglądające jak odległe planety, imponujące góry i kaniony, spacer pod lodowcem Langjökull, lodowe laguny czy czarne plaże. W stwierdzeniu, że krajobrazy Islandii są niepowtarzalne, nie ma żadnej przesady.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Port Lotniczy Keflavik znajduje się ok. 50 km od centrum Reykjaviku. Najtaniej dojedziesz tam autobusem linii Flybus – bilet kupisz w automacie przy wyjściu z terminalu, a podróż trwa ok. 35 minut. Na lotnisku wynajmiesz również samochód – to dobra opcja zwłaszcza dla tych, którzy planują zwiedzanie wyspy poza jej stolicą.

Spróbuj koniecznie:

Przede wszystkim pysznych ryb – dorszy, łupaczy, łososi, halibutów czy śledzi. Najpopularniejszą przekąską jest Harðfiskur, czyli suszona ryba. Na Islandii znajdziesz też zaskakujące pomysły, jak na przykład zupa rybna z mleczkiem kokosowym czy krem z homara ze smażonymi ogonami homara. Koniecznie spróbuj też tzw. chleb wulkaniczny, który jest pieczony w podziemnej, geotermalnej piekarni przez całą dobę. Kulinarnych odkryć poczynisz tu wiele więcej!

Zapamiętaj:

Reykjavik to doskonały pomysł na city break – znajdziesz tu klimat jedyny w swoim rodzaju. Zachwyci Cię również islandzka przyroda – zobaczysz tu niepowtarzalne krajobrazy.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF