PORTO – miasto wina i azulejos. POŁĄCZENIE SEZONOWE

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.


REZERWUJ ONLINE:

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

 

 

Jak spędzę czas?

Portugalia to cel podróży wielu miłośników wina, spokoju i pięknych krajobrazów. Porto, jako jedne z piękniejszych miast tego kraju, również jest idealnym miejscem na spędzenie kilku dni i oderwanie się od szarej rzeczywistości. Zaczynając wycieczkę po mieście, zajrzyj do Ogrodów Pałacu Kryształowego. Przechadzające się tam pawie, dumnie prezentujące swoje kolorowe ogony, wzbogacają krajobraz i dodają mu szyku i elegancji. Z ogrodów rozpościera się również przepiękny widok na rzekę Douro.

Przechadzając się ulicami Porto, nie trzeba mieć wprawnego oka, żeby zauważyć wszechobecne azulejos. Są to niebieskie, bogato zdobione kafelki ceramiczne. Kojarzone są głównie z tym regionem Europy. Podziwiając ten błękitny szlak, dotrzesz do strefy nadbrzeżnej. Tam wpadniesz w wir zakupów. Pośród wielu straganów i alejek możesz znaleźć pamiątki, którymi pochwalisz się po powrocie do kraju. Wrażenie robi też majestatyczny most Ponte Dom Luis.

Kierując się w stronę centrum, dotrzesz do Praca da Liberdade i Avenida dos Aliados. Zadbane skwery pozwalają się wyciszyć i podziwiać lokalną roślinność, która jest bogata i różnorodna. Idąc dalej i mijając ratusz, dotrzesz do Mercado do Bolhao – lokalnego targu, na którym znajdziesz świeże, lokalne produkty. Do tej pory jest to jedno bardziej lubianych miejsc mieszkańców, którzy bardzo często robią tam codzienne zakupy. Jeżeli jesteś miłośnikiem architektury, powinieneś zajrzeć do Palacio da Bolsa – historycznego budynku giełdy. W środku znajdziesz bogato zdobione wnętrza w motywach arabskich, nad którymi pracowali najwybitniejsi artyści.

 

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Lotnisko znajduje się niecałe 10 kilometrów od centrum miasta, dlatego przejazd należy do bardzo łatwych. Mamy trzy drogi – metro, taksówkę lub autobus. Metrem pokonamy trasę w 25 minut, płacąc za bilet niecałe 2 euro. Za autobus zapłacimy około 5 euro.

Spróbuj koniecznie:

Kuchnia portugalska, w zależności od regionu, jest bardzo zróżnicowana. W samym Porto, popularny jest suszony dorsz z dodatkiem wyśmienitego w tym rejonie Europy wina. Prawdziwym przysmakiem jest portugalska kanapka francesinha. Jej składniki to cztery rodzaje mięsa w chlebie, serze, jajku, sosie piwnym i frytki.

Zapamiętaj:

Porto, jako kraina wina i przepięknych krajobrazów, przyciąga wielu. Coś dla siebie znajdą tam zarówno miłośnicy spokoju, jak i rozrywki.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF