PARYŻ – nie tylko o północy

Kiedy polecę?

Z wrocławskiego lotniska do Paryża polecisz za pośrednictwem tanich linii lotniczych Ryanair (Paryż Beauvais), a także liniami Air France na główne lotnisko Paryża (Charles de Gaulle). Już po dwóch godzinach podróży zjesz kolację pod paryskim rozgwieżdżonym niebem. Jeżeli dysponujesz tylko jednym dniem  urlopu, najlepiej zdecyduj się na wylot w piątek  powrót do Wrocławia w niedzielny wieczór. Dzięki temu spędzisz przedłużony weekend w najbardziej urokliwej stolicy Europy.

Przykładowe opcje podróży:

RYANAIR

 • Wylot z Wrocławia: środa 07:30/ Powrót do Wrocławia: sobota 22:25 (3 dni)
 • Wylot z Wrocławia: niedziela18:40/ Powrót do Wrocławia: piątek 23:55 (5 dni)
 • Wylot z Wrocławia: piątek 15:35/ Powrót do Wrocławia: piątek 23:55 (7 lub 14 dni)
 • Wylot z Wrocławia: niedziela 18:40/ Powrót do Wrocławia: sobota 22:25 (8 lub 15 dni)

AIR FRANCE

 • wyloty codziennie, godzina 12:35/ powrót do Wrocławia godzina 12:00

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO

REZERWUJ ONLINE:

NA LOTNISKU:

Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

   

  Przewoźnik:

   

   

   

  Jak spędzę czas?

  Chociaż Paryż wydaje się być olbrzymim miastem, jego najbardziej atrakcyjne punkty z powodzeniem poznasz w ciągu kilku dni. Czasu na pewno wystarczy, by zobaczyć Katedrę Notre Dame, Wieżę Eiffla, Dzielnicę Łacińską, Montmartre, przespacerować się Champs-Elysees i chociaż na chwilę odwiedzić Luwr czy jedno z innych, znanych na całym świecie muzeów sztuki. Reszta czasu z przyjemnością upłynie Ci na zaglądaniu w urocze zakątki paryskich ulic, podziwianiu artystycznych wystaw i sączeniu wina w romantycznych ogródkach kawiarni. Jeśli planujesz w Paryżu dłuższy pobyt, zaplanuj kilka wycieczek. Obowiązkowo odwiedź pałace Wersal, a jeśli podróżujesz z dziećmi – strzałem w dziesiątkę okaże się Disneyland.

  Praktyczne informacje:

  Na miejscu: Lotnisko Beauvais dysponuje sprawnymi połączeniami kolejowymi i autobusowymi. Najszybsze i stosunkowo tanie jest to pierwsze, bo za 1,5 godzinną podróż zapłacisz kilkanaście Euro.

  Spróbuj koniecznie:

  Świeżej bagietki, kawy i croissanta z konfiturą. Paryskie śniadanie nie wyniesie Cię więcej niż kilka Euro. Za francuskie naleśniki zapłacisz do kilkunastu Euro. W droższych restauracjach pytaj o  „menu de jour” – posiłek dnia w przystępnej cenie.

  Zapamiętaj:

  Paryż to jedna z najbardziej pożądanych tanich destynacji w ofercie wrocławskiego lotniska. Już za kilkadziesiąt złotych przeniesiesz się w paryski świat i spędzisz niezapomniane chwile w mieście zakochanych.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF