OSLO – stolica designu na weekend

Kiedy polecę?

Połączenie Wrocław-Oslo Torp obsługują linie Wizz Air (poniedziałki i piątki) oraz linie Ryanair (wtorki i soboty).

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!


DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE


PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

 

REZERWUJ ONLINE:

NA LOTNISKU:

Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?

Norweskie białe noce sprawiają, że latem zaciera się granica między dniem i nocą. Dzięki temu, że w Oslo zmrok zapada tylko na chwilę, nawet krótki pobyt naprawdę możesz wykorzystać w pełni. Stolica jest największym miastem w Norwegii, ale mimo to jej najbardziej znane atrakcje są w zasięgu 15 minutowego spaceru. Trzy dni wystarczą, aby poczuć morski klimat, przechadzając się portowym nadbrzeżem, poznać historię średniowiecznej twierdzy Akershus i Muzeum Łodzi Wikingów oraz odwiedzić ratusz, w którym odbywa się ceremonia rozdania nagród Nobla. Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, do listy kulturalnych atrakcji dopisz wizytę w Muzeum Narodowym, w którym podziwiać można słynny „Krzyk” Edvarda Muncha, a także wizytę w imponującym gmachu Opery, z której dachu roztacza się widok na miasto.

Praktyczne informacje:

Na miejscu:

W Oslo z pewnością się nie zgubisz. W razie wszelkich wątpliwości pytaj Norwegów o pomoc – są niezwykle uprzejmi, a angielski jest niemal ich ojczystym językiem. Chociaż lotniska Torp znajdują się z dala od centrum, bez problemu  dostaniesz się ta, regularnie kursującymi autobusami. Koszt podróży w dwie strony to około 300 NOK. Jeszcze przed wylotem warto wykupić Oslo Pass – kartę komunikacji miejskiej, która gwarantuje darmowy wstęp do muzeów. 3-dniowy karnet dla osoby dorosłej kosztuje 495 NOK.

Spróbuj koniecznie:

Świeżych norweskich ryb, zwłaszcza słynnego w Polsce norweskiego łososia. Jesteś miłośnikiem niecodziennych wrażeń kulinarnych? Skuś się na kotlet z renifera. Na obiad w restauracji przeznacz ok. 100 NOK.

Zapamiętaj:

Weź dzień wolnego, leć z Wrocławia i poznaj stolicę norweskiego designu. Bilety lotnicze zdarzają się już od złotówki!

Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF