NEWCASTLE - oryginalny pomysł na citybreak

 

Kiedy polecę?

Do Newcastle polecisz przez cały rok, z tanimi liniami Ryanair.

 

Przykładowe opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: czwartek 13:15/ Powrót do Wrocławia: niedziela 11:45 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: niedziela 06:40/ Powrót do Wrocławia: czwartek 18:20 (5 dni)
  • Wylot z Wrocławia: czwartek 13:15/ Powrót do Wrocławia: czwartek 18:20 (8 lub 15 dni)
  • Wylot z Wrocławia: niedziela 06:40/ Powrót do Wrocławia: niedziela 11:45 (8 lub 15 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!


DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE


PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

 

REZERWUJ ONLINE:

 

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

 

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?

Symbolem Newcastle jest most Tyne Bridge, najdłuższa tego typu konstrukcja na Wyspach Brytyjskich i wzór dla słynnego Mostu Portowego w Sydney. W centrum Newcastle jest w sumie pięć mostów. Są położone bardzo blisko siebie i każdy ma inną konstrukcję – taki widok zrobi na Tobie wrażenie!

Na nabrzeżach rzeki Tyne (dzielnica nazywa się Quayside) znajdziesz m.in. galerie sztuki, ciekawe bary i kluby nocne. Warto też popłynąć w rejs po rzece Tyne, najlepiej aż do jej ujścia do Morza Północnego.

Newcastle, miasto na dalekiej angielskiej północy, pozytywnie Cię zaskoczy. Jest niezwykle różnorodne i ciekawe, a przy tym nadal nieodkryte. Powstało w miejscu rzymskiej osady, przy Wale Hardriana, czyli dawnej północnej granicy imperium rzymskiego. Fragmenty umocnień zobaczysz obok ruin rzymskiego fortu Segedunum (niedaleko stacji metra Wallsend). W tym miejscu możesz zacząć również dłuższą wycieczkę wzdłuż Wału Hadriana.

W Newcastle nie brakuje również średniowiecznych zabytków. Najciekawsze są katedra św. Mikołaja z XI w. (tuż obok jest pomnik królowej Wiktorii na tronie) oraz zamek Blake Gate z XIII w. W centrum dominują XIX-wieczne budynki w stylu klasycystycznym – zachwycą Cię architektoniczne detale. Warto też zwiedzić Victoria Tunnel (wybudowany w 1842 roku). Długi podziemny spacer robi niesamowite wrażenie.

Kibice piłkarscy koniecznie powinni zobaczyć stadion St. James Park, gdzie rozgrywa swoje mecze Newcastle United.

Newcastle to największe miasto północno-wschodniej Anglii i znakomity punkt wypadowy do wycieczek po regionie, w tym po wybrzeżu Northumberlandu. Zaczyna się tu też kilka bardzo malowniczych i popularnych długodystansowych szlaków rowerowych, w tym trasa prowadząca wzdłuż Wału Hadriana, aż do Morza Irlandzkiego. Rower bez problemu wypożyczysz na miejscu.

 

Praktyczne informacje

 

Na miejscu:

Lotnisko w Newcastle leży ok. 10 km od centrum. Najwygodniej dojedziesz tam metrem (w tym do dworca Newcastle Central Station). Podróż trwa ok. 25 minut. Z lotniska kursuje też 8 lokalnych linii autobusowych. Po mieście możesz jeździć metrem (dwie linie), miejską koleją i autobusami.

 

Spróbuj koniecznie:

Przede wszystkim ryb i owoców morza.

 

Zapamiętaj:

Newcastle pozytywnie Cię zaskoczy. To świetny pomysł na nietypowy city break.